Gwiazdowski ogłosił powstanie ruchu politycznego „Polska Fair Play”

Znany doradca podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski ogłosił we wtorek w Warszawie powstanie nowego ruchu politycznego. Będzie on nosił nazwę „Polska Fair Play”. – podało RMF FM.

Gwiazdowski zaprosił do tworzenia ruchu m.in. Bezpartyjnych Samorządowców. Ich przedstawiciele byli na konferencji prasowej, na której lider nowego ugrupowania zapowiadał start „Polski Fair Play” w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak pisze RMF FM, byli to m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel, radny sejmiku wojewódzkiego lubuskiego i rzecznik Bezpartyjnych Samorządowców Łukasz Mejza.

Gwiazdowski tłumaczył, że nazwał swój ruch „Polska Fair Play”, ponieważ zamierza grać fair z wyborcami. Jak twierdził, podczas objazdu po Polsce spotkał wielu ludzi, którzy uważają, że „państwo nie gra z nimi fair”. Wskazywał przy tym na wysokie opodatkowanie pracy i wysokie składki na ZUS. „To nie fair” – mówił Gwiazdowski.

Lider „Polski Fair Play” zapowiedział, że konferencja programowa ruchu odbędzie się 2 marca w Warszawie. Z jego wypowiedzi można wnioskować, że będzie to ugrupowanie centrowe, którego celem politycznym ma być, by „PO i PiS nie mogły rządzić samodzielnie”. Gwiazdowski opowiedział się za tym, by Polska pozostała w Unii Europejskiej, ale takiej, która „wróci do korzeni”. Wskazywał na potrzebę silnej gospodarki. Twierdził, że liczy na głosy tych, którzy dotychczas nie mogli znaleźć swojego reprezentanta na scenie politycznej, oraz na tych, którzy głosowali na „mniejsze zło”. „Nasza oferta jest następująca: jesteśmy najmniejszym złem” – mówił Gwiazdowski.

Dalsze plany ugrupowania Gwiazdowski uzależniał od wyniku wyborów do Europarlamentu. Jak deklarował, jeśli „Polska Fair Play” przekroczy próg wyborczy, wystartuje także w wyborach do Sejmu i Senatu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Robert Gwiazdowski masakruje Jarosława Kuźniara

Kresy.pl / rmf24.pl

Gwiazdowski ogłosił powstanie ruchu politycznego „Polska Fair Play”
5 (100%) 4 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • UPAdlina
    UPAdlina :

    @zinstudio Piąta kolumna w Polsce to głównie jest wasza ukro-banderowski trollu od tymy. Na polecenie uSSmana Polacy muszą ją jeszcze utrzymywać. Ale uSSman słabnie, a gdy osłabnie to wasz high life się skończy banderowski chachle. A wtedy będzie: noga, dupa, brama i won do swojego banderowskiego szamba.
    Co do Rosji to jej sojusz z Chinami robi świetną robotę osłabiając anty-polskiego uSSmana, którego wrogość postrzega coraz więcej Polaków. A stąd już blisko do poparcia dla współpracy z Rosją i Chinami. Poniał bander-ukr? Kwiki w necie wam nie pomogą.

   • Avatar
    Gaetano :

    Postaraj się rzucić coś bardziej odkrywczego, ukrze. Na twoją „ruską piątą”, wielomilionową kolumnę nikt przytomny się nie nabierze. Za to twoich ziomali, potomków po jedynie słusznej, choć poniekąd spapranej Operacji „Wisła” jest tu od pyty, następnie desant kilku mln, a tałatajstwa wciąż przybywa.