Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta Rzeszowa [+VIDEO]

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun ogłosił w czwartek, że będzie kandydował na stanowisko prezydenta Rzeszowa.

Kandydaturę Grzegorza Brauna ogłoszono w czwartek podczas konferencji prasowej na rzeszowskim rynku. Oprócz samego kandydata wzięli w niej udział m.in. posłowie Konfederacji Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz i Jakub Kulesza a także wykładowca rzeszowskich uczelni prof. Andrzej Zapałowski.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Mając do wyboru mandat w fasadowym obecnie parlamencie warszawskim i mandat waszego zaufania, tu w rzeszowskim ratuszu, bez wahania wybiorę to drugie” – mówił Braun zwracając się do rzeszowian. Podkreślał, że startuje z poparciem środowisk patriotycznych skupionych w Konfederacji – wolnościowców, konserwatystów, narodowców i tradycjonalistów.

Poseł Konfederacji przypomniał, że startował do Sejmu z okręgu rzeszowskiego, więc nie jest dla mieszkańców Rzeszowa postacią anonimową.

Pytany o swój plan dla rozwoju Rzeszowa Braun odmówił przedstawienia szczegółów. „Byłaby to bardzo nudna kampania, gdybyśmy dzisiaj mieli przedstawić państwu całe menu. I co wtedy robilibyśmy wszyscy do maja?” – odpowiedział. Zapewniał jednak, że jego plan dla Rzeszowa jest „starannie przemyślany” i będzie prezentowany w kolejnych dniach kampanii. Zapraszał do uważnego jej śledzenia.

„Mieszkańcy Rzeszowa mają prawo być zamożni i bezpieczni, i właśnie taką gwarancję daje Grzegorz Braun” – powiedział na zakończenie konferencji prof. Andrzej Zapałowski.

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się w związku z rezygnacją wieloletniego prezydenta tego miasta Tadeusza Ferenca. Jego rezygnacja wynikała z problemów zdrowotnych Ferenca po przejściu choroby COVID-19. Wybory na prezydenta Rzeszowa zostaną prawdopodobnie zarządzone na 9 maja br.

Ferenc, przed laty związany z SLD, zaproponował na swojego następcę polityka Solidarnej Polski, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Zamiar kandydowania w wyborach ogłosił też były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski. PSL jako swojego kandydata zaproponowało lokalnego działacza spółdzielczego Edwarda Słupka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że Grzegorz Braun startował w 2019 roku bez powodzenia w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska, zarządzonych po zabójstwie Pawła Adamowicza.

Kresy.pl / interia.pl / polsatnews.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz