Sejm RP odrzucił wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy zakazującej propagowania ideologii LGBT, znanego pod nazwą „Stop LGBT”. Projekt został skierowany do komisji.

W piątek w Sejmie odbyło się głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o zgromadzeniach. Obywatelski projekt ustawy autorstwa fundacji Kai Godek zakazuje m.in. zgromadzeń kwestionujących instytucję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, propagujących tzw. małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci przez takie pary, a także obrażających uczucia religijne.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Decyzją Sejmu projekt został w piątek skierowany do komisji. Przeciwko odrzuceniu projektu w pierwszym czytaniu zagłosowało 222 posłów PiS, 7 posłów Konfederacji, 3 posłów Kukiz 15, 2 niezrzeszonych oraz jeden poseł Koalicji Polskiej. Za było tylko 203 posłów. Wstrzymał się od głosu jeden poseł z Koalicji Polskiej.

Najbardziej podzielone w tej kwestii okazało się w Sejmie koło Konfederacji; trzech jego posłów zagłosowało za odrzuceniem projektu a siedmiu za jego dalszym procedowaniem.

Należy zauważyć, że część mediów niezgodnie z prawdą opisuje projekt ustawy „Stop LGBT” jako projekt zakazujący zgromadzeń osób LGBT. Projekt ten zakazuje w rzeczywistości zgromadzenia propagujące określone postulaty środowisk LGBT.

W czwartek wieczorem projekt ustawy był prezentowany w Sejmie przez przedstawiciela Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Krzysztofa Kasprzaka. Prowadzący obrady wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty początkowo nie reagował na zakłócanie wystąpienia Kasprzaka przez posłów Lewicy. Dopiero po pewnym czasie, po interwencji posłów Konfederacji, zwrócił się do lewej strony sali o zachowanie spokoju. Czarzasty wyłączył mikrofon Kasprzakowi równo z upłynięciem czasu przeznaczonego na jego wystąpienie.

CZYTAJ TAKŻE: W Sejmie złożono projekt ustawy mający ograniczyć promocję agendy LGBT

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz