Andrzej Duda ponownie zakażony koronawirusem

Test na obecność koronawirusa wykonany u prezydenta Andrzeja Dudy dał wynik pozytywny. W grudniu głowa państwa przyjęła trzecią, tzw. przypominającą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot poinformował w środę w południe, że prezydent Andrzej Duda uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Test przeprowadzono w związku z przypadkami zakażeń w Kancelarii Prezydenta i jej otoczeniu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Szrot dodał, że prezydent nie ma ciężkich objawów COVID-19 i czuje się dobrze. Znajduje się w izolacji, pod stałą opieką medyczną.

Andrzej Duda był już zarażony koronawirusem. W październiku 2020 roku zaraził się prawdopodobnie od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Chorobę przechodził łagodnie.

Później prezydent trzykrotnie przyjmował dawki szczepionki przeciw COVID-19. W kwietniu i czerwcu ub. roku zaszczepił się po raz pierwszy dwudawkowym preparatem. 17 grudnia 2021 roku wraz z małżonką przyjął tzw. dawkę przypominającą. Zachęcał wówczas innych, by również odnowili swoje szczepienia przeciw COVID-19. Twierdził, że dzięki pierwszemu szczepieniu nie zachorował ponownie. Mówił iż wierzy, że nawet jeśli zarazi się koronawirusem, przejdzie zakażenie łagodnie. Przywoływał dane statystyczne mówiące o tym, że osoby niezaszczepione ciężej przechodzą COVID-19 i „wśród tych osób jest wiele przypadków śmiertelnych”.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent zawetował ustawę medialną. „Nie chcę kolejnych sporów”

Kresy.pl / prezydent.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz