Polska może spełnić oczekiwania Turcji. Wiceszef MSZ Konrad Szymański uważa je za symetryczne i uzasadnione.

Konrad Szymański wytłumaczył, że obecnie na szczycie Unia- Turcja celem negocjacji jest wyważenie tego, co otrzymujemy za polityczną zgodę, za wstępną promesę udzielania dalszego wsparcia finansowego dla Turcji

Przypominamy, że Turcja żąda 3 miliardów euro i liberalizacji przepisów wizowych. W zamian za to Turcja zgodzi się na deportacje migrantów z greckich wysp jednak pod warunkiem, że za każdego deportowanego Europa przyjmie jednego syryjskiego uchodźcę.

Większość przywódców unijnych już zaakceptowało te warunki.

PAP/KRESY.PL

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. yans
  yans :

  Podsumowując, Turcja uzyskuje łatwiejszy wjazd dla swoich obywateli, zgarnia 3 miliardy euro i wymieniamy uchodźców z Grecji na Syryjczyków, oczywiście kosztami tej wymiany obciążona jest UE.
  Cóż za genialne posuniecie, teraz Turcja na pewno zacznie traktować urzędasów UE jako przygłupów i ostatnich frajerów, których można walić po rogach.

 2. leszek1
  leszek1 :

  Cos dziwnego dzieje sie w polskim MSZ. Trudno zrozumiec dlaczego polski podatnik ma placic za napelnianie Europy wrogimi nam najezdzcami. Zdaje sie, ze to MSZ jest polskie tylko z nazwy. O jakiej symetrii i jakim uzasadnieniu mowi ten czlowiek ? Czy on wie co mowi ?

   • leszek1
    leszek1 :

    Nie krytykuje rzadu. Podziwiam jego prace i zycze mu nastepnych osiagniec. Krytykuje durni, ktorzy nie wiedza co mowia i co robia, bo ci stwazaja najwieksze zagrozenie dla kraju. Kolejne okupacje Polski tak spacyfikowaly Polakow, ze trudna teraz znalezc samodzielnego i rozsadnego czlowieka. Nie mowiac juz o tym, ze powinien byc uczciwy. Wyksztalcil sie typ urzednika, ktory potrafi tylko sluchac sie polecen i je wykonywac. Jezeli ktorys samodzielnie usiluje cos sformulowac – to jak kula w plot. Glownie dotyczy to MSZ, wraz z jej szefem. To jest tragedia Polski, majaca swoje zrodlo w dlugoletnim zwalczaniu wszelkiej indywidualnosci.

    • czas_przebudzenia
     czas_przebudzenia :

     Ogłupienie polskich polityków to jeszcze nic wobec nędzy ogłupienia marionetek politycznych wystawionych na synekurach władzy Zachodniej Europy. To my Polacy musimy dodawać odwagi dla polityków działających w imię Dobra i musimy też cały czas dostrzegać agenturę Zła. Naszym zadaniem jest dostrzeganie działania ideologii oszustwa wyrosłych z marksizmu. Oszust zdemaskowany przestaje być groźny. A nadzieja jest w Bogu, bo Pan Bóg nie pozwoli na zniszczenie Chrześcijaństwa przez kliki małych kanalii umiejących się jedynie fałszywie uśmiechać w czasie wykonywania nędznych rozkazów z góry; w czasie realizacji planu oszustwa i wciągania narodów w nową wojnę.

 3. krok
  krok :

  Turasy dostali kilka miliardów na pomoc i blokadę napływu uchodźców już wcześniej, nie wywiązali się z tego. Więc, skąd przekonanie Unii, że dając dalsze pieniądze kebab spełni umowę ? Uciekać z takiej Unii jak najdalej. Pomyśleć, że byłem euroentuzjastą.

 4. krok
  krok :

  Chiny i Turcja są krajami, gdzie produkuje się najwięcej podrób różnych firm. Sam posiadam zegarek z Turcji, który w oryginale kosztował by kilkaset tysięcy. Co zrobią Turcy w wymianie – jeden imigrant za jednego Syryjczyka ? Produkcja papierów Syryjczyka, dla mężczyzn z ISIS, w zamian my odeślemy kobietę np. iracką Kurdyjkę, którą się turasy odpowiednio zajmą.

 5. agricola
  agricola :

  A nie przyszło Wam do głowy, że ci perwersyjni sQrwysyni są tym islamem żywo zainteresowani? Mają przecież wspólną słabość do małych dzieci i zwierzątek.
  Do tego ich wersja Allaha patrzy groźnie zawsze przez cudze oczy i do tego obce i tylko wtedy się gniewa.
  Wśród swoich i zaufanych strachu przecież nie ma i można wszystko.
  Do tego jest to idealne „oprogramowanie” dla niewolnika. Zastępujemy sumienie i godność ludzką Surami i „robocik mahdi” gotowy do każdej akcji. Imam robi za „pilota” a kto już tam na nim guziki naciska to już on sam wie.