Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) poinformowała w poniedziałek, że przebywająca z wizytą w Polsce węgierska delegacja interesowała się zwłaszcza bronią artyleryjską, przeciwlotniczą i przeciwpancerną, a także wyposażeniem indywidualnym żołnierza.

W piątek wizytę w siedzibie PGZ złożyła węgierska delegacja pod przewodnictwem dyrektora ds. uzbrojenia sił zbrojnych Węgier Gaspara Marotha. Jak informuje PAP, „była to kontynuacją dialogu zainicjowanego na ostatnich targach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Prezes PGZ Błażej Wojnicz i członek zarządu Adam Lesiński zaprezentowali gościom wybrane produkty i rozwiązania z portfolio PGZ.”

Węgierska delegacja szczególnie zainteresowana była programem modernizacji sił zbrojnych Węgier, co potencjalnie obejmowałoby zakup m.in. systemów artyleryjskich, obrony przeciwlotniczej i przeciwpancernych. „Podczas spotkania poruszono także wykorzystania doświadczeń polskiego przemysłu obronnego w realizacji programów modernizacyjnych związanych z indywidualnym wyposażeniem żołnierzy” – podała PGZ.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Spośród firm wchodzących w skład PGZ w ostatnich latach na Węgrzech najaktywniej działały dostarczający materiały wybuchowe bydgoski Nitro-Chem, oraz Wojskowe Zakłady Uzbrojenia, które dokonywały remontów i modernizacji systemów obrony przeciwlotniczej, wraz z transferem technologii umożliwiającym wykonywanie bieżących przeglądów skonstruowanych w ZSRR wyrzutni rakiet przeciwlotniczych 2K12 Kub” – informuje PAP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PGZ podpisała porozumienie ws. budowy drona bojowego 

Węgrzy zamierzają ponownie odwiedzić Warszawę w celu dalszego prowadzenia rozmów.

Kresy.pl / PAP

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz