Polonijny Bieg Niepodległości w Wilnie

Wileńskie Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego zaprosiło miłośników sportu oraz wszystkich chętnych do udziału w Polonijnym Biegu Niepodległościowym z okazji stulecia odrodzenia niepodległości Polski.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” wystosowało wcześniej apel do rodaków na całym świecie w sprawie organizacji Polonijnych Biegów Niepodległości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na apel odpowiedziało właśnie Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie, które w piątek zorganizowało taki bieg.

„Postanowiliśmy skorzystać z oferty Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, które zaprosiło Polaków i Polonię do aktywnego świętowania” – powiedziała portalowi L24.lt Helena Juchniewicz, dyrektor Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie. „My, jako szkoła, uznaliśmy, że to wspaniały pomysł i zorganizowaliśmy bieg dla Wilna, Nowej Wilejki, wileńskich i rejonowych szkół”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Dyrektorka podkreśliła, że bieg spotkał się z dużym, pozytywnym oddźwiękiem. Do udziału zgłosiły się szkoły nie tylko polskie. „Bardzo jest nam miło, że w tym biegu udział biorą przedstawiciele też innych narodowości – i Litwini, i Rosjanie”.

Bieg odbył się w parku Vilnelės w dzielnicy Nowa Wilejka. Organizatorzy przyznają, że liczba uczestników przekroczyła ich najśmielsze oczekiwania: 268 uczestników, w tym 120 dziewcząt. Dystans wynosił symbolicznie 1918 metrów, aby podkreślić rocznicowy charakter biegu.

Spośród chłopców najszybciej dystans pokonał Deividas Zakrzewski ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, a wśród dziewcząt najszybsza była Ariana Kotowa ze Szkoły Podstawowej w Borskunach.

Organizatorzy i sponsorzy przygotowali dla uczestników nie tylko medale, puchary i nagrody, ale również niespodziankę. Wśród wszystkich uczestników (chłopców i dziewcząt) zostały rozlosowane dwa rowery.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Z niespodzianką i życzeniami dla uczestników i zwycięzców przybyła na święto sportu również wicemer miasta Wilna Edyta Tamošiūnaitė. Wśród biegaczy został rozlosowany ufundowany przez nią tablet.

W najbliższą niedzielę Polonijny Bieg Niepodległościowy odbędzie się w Solecznikach. Wystartuje on 11 listopada o godz. 10.15 sprzed budynku solecznickiego samorządu.

„Patriotyczne bieganie dla zdrowia i świetnego samopoczucia to najlepszy sposób na uczczenie Święta Niepodległości!” – zapraszają organizatorzy.

Czytaj także: Wielki transparent kibiców Śląska Wrocław na Cmentarzu Orląt [+FOTO]

L24.lt / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz