Prezydenci USA i Rosji zakończyli pierwszy etap poniedziałkowego spotkania w Genewie. Rozmowa trwała dłużej niż zaplanowano.

Spotkanie Joe Bidena i Władimira Putina rozpoczęło się w Genewie o godz. 13.40. Ta pierwsza rozmowa rozmowa przywódców mocarstw miała trwać godzinę i 15 minut. Jednak według relacji agencji informacyjnej Interfax została wydłużona o 30 minut. CNN twierdzi jednak, że pierwsza rozmowa trwała krócej – 93 minuty.

Zgodnie z protokołem, liderzy rozpoczęli kolejny etap rozmów. Tym razem spotkanie odbywa się wraz z szerokimi delegacjami. Po nim zaplanowana jest „przerwa na herbatę”, po czym przedstawiciele Rosji i USA wrócą do stołu by kontynuować dialog. Całość rozmów ma potrwać około pięciu.

Na ich rozpoczęcie Putin podziękował swojemu rozmówcy za wyjście z inicjatywą przeprowadzenia bezpośredniego spotkania. Wyraził przy tym nadzieję, że rozmowy będą produktywne, przytoczyła agencja Interfax.

Po zakończeniu rozmów prezydenci USA i Rosji nie wystąpią wspólnie przed dziennikarzami. Każdy z nich przeprowadzi konferencję prasową oddzielnie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Biden rozmawiał telefonicznie z Putinem

interfax.ru/cnn.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz