Występując z mównicy sejmowej prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki ostro skrytykował PiS za otwieranie granic przed imigracją.

Poseł niezależny i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki krytykował dziś z sejmowej mównicy liberalizację polityki migracyjnej jakiej w coraz większym zakresie dokonuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej zapowiedział już ułatwienia w zakresie zatrudniania cudzoziemców. Najwyraźniej ujawnione przez wiceministra stanowisko rządu zmobilizowało do wystąpienia lidera narodowców.Winnicki stwierdził, że nowa polityka migracyjna PiS jest „złamaniem obietnic, jest złamaniem tych obietnic dzięki którym wygrali państwo wybory w 2015 roku”. Poseł twierdził, że PiS „oszukało Polaków” bowiem w 2015 roku szło do wyborów po hasłem „Stop imigrantom”. Tymczasem zamiast 6 tys. imigrantów jakich rząd PiS nie chciał przyjąć w ramach narzucanego przez Komisję Europejską planu „relokacji”, wojewodowie z PiS otworzyli granice Polski „dla setek tysięcy Ukraińców i dziesiątek tysięcy Azjatów” – jak mówił Winnicki. Wszystko w warunkach gdy cały czas trwa emigracja zarobkowa Polaków.

Prezes Ruchu Narodowego mówił o kwestii imigracji jako „najważniejszym obszarze” polityki społecznej. Winnicki mówił wręcz o „podmianie populacji jaka dokonuje się w Polsce”. Oskarżał rząd PiS – „idziecie drogą Europy Zachodniej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według oficjalnych danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców, najczęściej w Polsce chcą się osiedlać obywatele Ukrainy (obecnie ponad 158 tys.). Według danych z 2018 roku, do tej pory najczęściej o zezwolenia na pobyt ubiegali się obywatele Białorusi (17 tys.), Indii (8 tys.), Wietnamu (12,4 tys.) oraz Chin (9,2 tys.). Obecnie mamy już także łącznie 1,4 tys. pozwoleń na pobyt w Polsce dla Pakistańczyków, zaś w ostatnich latach wydano ok. 2 tys. takich pozwoleń dla obywateli Bangladeszu (obecnie jest ich w Polsce ponad tysiąc). Tym samym liczba imigrantów z państw trzeciego świata przyjętych za rządów PiS znacznie przerosła liczbę imigrantów jakich Polska miała przyjąć w ramach planu tak zwanej „relokacji” opracowanego przez Komisję Europejską.

Liczba cudzoziemców przebywających i pracujących w Polsce na podstawie oświadczeń o zatrudnieniu cudzoziemca sięgnęła prawie dwóch milionów.

 

twitter.com/kresy.pl

 

Reklama

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz