Minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow powiedział, że prezydent USA zaprosił do Waszyngtonu Władimira Putina.

Ławrow udzielił w piątek wywiadu rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Nowosti. „Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Donald Trump, nie dopuszczą do zbrojnej konfrontacji między obu krajami” – powiedział szef rosyjskiej dyplomacji. Jak dodał „Donald Trump zaprosił w rozmowie telefonicznej prezydenta Rosji do USA i poinformował, że z przyjemnością będzie go gościć w Białym Domu”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jako przykład unikania eskalowania sporu między dwoma mocarstwami, Ławrow opisywał niedawny atak rakietowy USA na Syrię. Według rosyjskiego dyplomaty, Moskwa przekazała przed ich rozpoczęciem listę terytoriów, których ostrzelanie uzna za „przekroczenie czerwonej linii” domagające się rosyjskiej odpowiedzi militarnej. Podkreślał, że Amerykanie nie zaatakowali tych obiektów i miejsc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jednocześnie Ławrow stwierdził, że rakietowy atak Amerykanów w pełni usprawiedliwia wsparcie militarne jakiego Rosjanie udzielają syryjskiej armii. Mówił przede wszystkim o zamiarach dostarczenia Syryjczykom systemów rakietowych ziemia-powietrze S-300.

W piątek nowy doradca prezydenta USA ds. międzynarodowych John Bolton spotkał się w piątek w ambasadorem Rosji Anatolijem Antonowem. Bolton stwierdził, że poprawa wzajemnych relacji leży w interesie obu państwa. Stwierdził jednak także, że Rosja musi ustosunkować się do zarzutów o ingerowanie w amerykańską kampanię wyborczą oraz o próbę zamordowania na terytorium Wielkiej Brytanii byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala.

interia.pl/dorzeczy.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz