Amerykański sekretarz skarbu, Steven Mnuchin wyraził w sobotę gotowość do odwiedzenia Chin dla omówienia relacji handlowych między dwiema czołowymi gospodarkami świata.

W ramach polityki protekcjonistycznej administracja Donalda Trumpa ogłosiła na początku marca wprowadzenie ceł importowych na niektóre produkty z Chin, a także ograniczeń dla chińskich inwestorów. Pekin odpowiedział cłami odwetowymi. Tego typu działania grożą wojną handlową między dwiema czołowymi gospodarkami świata.

W sobotę z Waszyngtonu wysłany został sygnał możliwości zapobieżenia eskalacji konfliktu. Sekretarz skarbu USA, Steven Mnuchin mówił o możliwości rozpoczęcia amerykańsko-chińskich negocjacji handlowych. „Nie zrobię żadnego komentarza co do terminu, a nie tego czy coś potwierdziłem, ale wyjazd [do Chin] jest rozważany” – agencja informacyjna Reuters cytuje słowa Mnuchina. Wyraził on przy tym „ostrożny optymizm” w kwestii przyszłych rozmów z Chińczykami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sygnał został już z zadowoleniem przyjęty w Pekinie. Już w niedzielę na stronie internetowej chińskiego Ministerstwa Handlu pojawiło się oświadczenie, że „strona chińska przyjmuje z zadowoleniem” Departamentu Skarbu USA. „Wall Street Journal” przypomina, że jeszcze pod koniec marca repentant Departamentu Stanu ds. handlu Robert Lighthizer wymienił listy z wysłannikiem władz Chin Liu He.

reuters.com/wsj.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz