Jak wynika z oświadczeń majątkowych zarobki zastępców Hanny Gronkiewicz-Waltz szły w setki tysięcy złotych rocznie. Poza etatami, mogli jeszcze liczyć na przychody w radach nadzorczych miejskich spółek.

Analizy oświadczeń majątkowych wiceprezydentów Warszawy dokonał portal Wirtualna Polska. Spośród zastępców Hanny Gronkiewicz-Waltz najwięcej zarobił w zeszłym roku Michał Olszewski – aż 347 tysięcy złotych brutto. Dodatkowy dochód Olszewski osiągnął zasiadając w miejskich spółkach Tramwaje Warszawskie i TBS Warszawa Południe, w których zarobił 44,9 tys. zł.Wiceprezydent Witold Pahl zarobił z kolei 311 tys. zł. Pahl zarabiał także na wynajmie mieszkań – łącznie 29,6 tys. zł. Jego własny dom warty jest 650 tys. zł. Mieszkania które wynajmuje, urzędnik wycenił na 880 tys. Portal przypomina Pahl jest z tych jednym z urzędników ratusza, których udział w dzikiej reprywatyzacji w Warszawie bada sejmowa Komisja Weryfikacyjna. Posłowie uznali za wzbudzający wątpliwości sposób w jaki Pahl przejął kamienicę przy ul. Nieborowskiej 15.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiceprezydent Renata Kaznowska, była szefowa śródmiejskiego Zarządu Terenów Publicznych, zarobiła w zeszłym roku 311 tys. zł. brutto.  Wiceprezydent Włodzimierz Paszyński odpowiadający ze edukację, zarobił zaś 299 tys. zł brutto. Portal zwraca uwagę, że tym samym zastępcy Gronkiewicz-Waltz zarabiali lepiej od niej samej. Bowiem prezydent zadeklarowała, że w zeszłym roku zarobiła jedynie 161,4 tys. zł.

Czytaj także: Dziennikarze śledczy: W ukraińskim parlamencie kupowano głosowania

wp.pl/kresy.pl [layerslider id=”34″]

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
[layerslider id="44"]
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz