Agencja informacyjna Reuters twierdzi, że wśród państw członkowskich Unii Europejskiej jest zgoda co do przedłużenia wymierzonych w Rosję sankcji o kolejne sześć miesięcy.

W Brukseli doszło do posiedzenia przedstawicieli wszystkich 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. Przedstawili oni i przedyskutowali stanowiska swoich rządów. Zgodzili się co do konieczności przedłużenia wymierzonych w Rosję sankcji, nałożonych na nią ze względu na politykę Moskwy wobec Ukrainy.

Według agencji Reuters zmienia się jednak spis objętych sankcjami podmiotów. W tej chwili podlega im 153 Rosjan i 50 osób prawnych. Tymczasem w nowym spisie ma znaleźć się 149 osób fizycznych i 38 osób prawnych. Jednak liczba ta może się jeszcze zmienić przez podjęciem oficjalnej decyzji w sprawie sankcji. Ta zostanie przyjęta 14 września.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Co ciekawe w zeszłym miesiącu Unią Europejska wydłużyła spis rosyjskich firm objętych sankcjami o trzy przedsiębiorstwa zaangażowane w import turbin produkowanych przez zakłady Siemensa. Turbiny miały zostać dostarczone na Krym i zainstalowane w budowanej tam elektrowni. Unią Europejska nie uznaje dokonanej przez Rosję w 2014 r. aneksji półwyspu.

reuters.com/kresy.pl

 

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz