TVP musi przeprosić Konfederację za to, że pominęła partię w sondażu

Skandaliczny materiał Wiadomości TVP w których w informacji o sondażu wyborczym zatajono wynik komitetu Konfederacja Wolność i Niepodległość znalazł finał w sądzie.

Prezes Ruchu Narodowego i członek Konfederacji Wolność i Niepodległość, poseł Robert Winnicki poinformował na Twitterze, że komitet tej drugiej partii wygrał proces w trybie wyborczym z telewizją publiczną.

Zespół prawny Konfederacji złożył przeciw TVP pozew w trybie wyborczym po tym gdy w czwartkowym wydaniu “Wiadomości” zmanipulowano wynik sondażu przeprowadzonego przez pracownię Pollster dla “Super Expressu”. “Wiadomości” zataiły przed widzami widok Konfederacji mimo, że uzyskała ona, wysoki jak na sondażowe notowania tej partii, wynik 10 proc. poparcia. Prezenterka głównego programu informacyjnego państwowej telewizji sugerowała w dodatku, że do Sejmu dostaliby się tylko kandydaci pozostałych czterech ogólnopolskich komitetów wyborczych.

Przeprosiny maja zostać wyemitowane w głównym wydaniu “Wiadomości” TVP w formie standardowego materiału. Przeprosiny mają zostać zamieszczone także na portalu TVP. Sąd orzekł, że telewizja nie może publikować niepełnych danych sondażu sympatii partyjnych.

twitter.com/onet.pl/kresy.pl

 

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Czeslaw
    Czeslaw :

    Słowo Konfederacja kojarzy się nie tylko z Targowicą ale i Konfederacją Barską. W stosunku do Konfederacji TVP stosuje takie podłe metody jak PRL-owska komuna stosowała do opozycji antykomunistycznej. W tym przypadku prawdziwą opozycją dla „magdalenkowców” jest Konfederacja. Podobnie TVP postąpiła do Adama Słomki z Konfederacji Polski Niepodległej (to całkiem inna partia-piłsudczykowska od tej obecnej – endeckiej), pani M.Ogórek wyrzuciła tego legendarnego opozycjonistę-niepodległościowca ze studia telewizyjnego. Pani Magdalena Ogórek była kandydatka postkomuny (L.Miller) na prezydenta a pan Adam Słomka to jeszcze jako 17-letni młodzieniec był więziony w stanie wojennym przez gen Kiszczaka i nawet po ogłoszeniu amnestii nie wypuszczono Go z więzienia