Donald Tusk uważa, że polski rząd ma wszelkie narzędzia, by zatrzymać falę negatywnych opinii o Polsce na świecie oraz falę „antysemickich wypowiedzi w kraju”.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk pytany przez dziennikarzy na piątkowej konferencji prasowej o jego opinię na temat napięć między Polską a Izraelem z powodu nowelizacji ustawy o IPN, uznał, że sytuacja jest poważna. Ujawnił, że rozmawiał na ten temat z premierem Morawieckim na marginesie zebrania Rady Europejskiej. – podaje Polska Agencja Prasowa.

„Powiedziałem to premierowi Morawieckiemu, że sytuacja jest bardzo poważna, dotyczy bezpośrednio polskich interesów, reputacji i polskiej pozycji w świecie” – mówił Tusk.

Zdaniem Tuska klucz do naprawy sytuacji leży w Warszawie. „Jest tylko jedna rada – trzeba (…) zrobić wszystko, żeby zatrzymać dwie fale: po pierwsze falę złych opinii o Polsce, a ta fala przypomina już dziś wręcz tsunami, i drugą falę (…) niemądrych i nieprzyzwoitych ekscesów, antysemickich wypowiedzi w kraju. Obóz rządzący ma wszystkie narzędzia, by zatrzymać obie te fale, jeśli tylko tego chce” – powiedział były premier najwyraźniej sugerując, że Polska powinna całkowicie ustąpić przed żądaniami Izraela.

Donald Tusk zapewniał, że rozmawiając o tej kwestii z europejskimi przywódcami starał się „zadbać o dobre imię naszego kraju”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: MSZ Francji: nowelizacja ustawy o IPN jest godna potępienia

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Nie ma się co nadmiernie rozwodzić.Dyzmowaty Tusk to istota,która z interesami Polski zupełnie nie kontaktuje.Temu volksdeutschowi,wyrobnikowi ciemnych mocy,karierowiczowi,fałszywcowi i podstępnemu gadowi, marzy się triumfalny wjazd na białym koniu do kosmopolitycznego polskiego landu przez Żydów dojonego.”Polską nienormalność” już zdefiniował,judaszowej kasy już posmakował,pozostało mu jeszcze zaspokojenie egoistycznych mściwych ambicji.