Donald Trump skrytykował umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej twierdząc, że utrudni ona budowanie nowych relacji między Zjednoczonym Królestwem a USA.

Prezydent USA ocenił, że umowa regulująca relacje Wielkie Brytanii i Unii Europejskiej po Brexicie daję więcej przywilejów dla strony unijnej. Uznał, że umowa utrudni ustanowienie relacji handlowych między Londynem a Waszyngtonem. „Wygląda jak wspaniała umowa dla UE” – słowa Trumpa cytuje brytyjska gazeta „Guardian”. „Jeśli popatrzycie na umowę, oni [Brytyjczycy] mogą nie mieć możliwości handlowania z nami… Nie sądzę, że premier [Theresa May] tego chciała” – powiedział w niedzielę Trump do dziennikarzy, jednocześnie wyrażając nadzieję, że brytyjska premier „coś  z tym zrobi”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na twierdzenia prezydenta USA odpowiedział już rzecznik brytyjskiego rządu zapewniając, że w ramach umowy zawartej z Unią Europejską Wielka Brytania będzie mogła handlować z każdym państwem świata. „Dzięki spotkaniom naszych wspólnych grup roboczych położyliśmy już fundament dla podpisania umowy z USA. One przeprowadziły już pięć takich spotkań” – rzecznika Theresy May cytuje BBC.

Umowę o wystąpieniu Wielkie Brytanii z UE zaakceptowali 25 listopada przywódcy państw członkowskich i instytucji unijnych. Jednak wielu polityków rządzącej w Londynie Partii Konserwatywnej uważa umowę za niekorzystną dla ich państwa. Może to uniemożliwić jej ratyfikację w Izbie Gmin. Premier Theresa May wezwała do przeprowadzenia debat telewizyjnych poświęconych umowie o Brexicie w których chce zmierzyć się z przewodniczącym czołowej siły opozycyjnej Partii Pracy Jeremym Corbynem.

theguardian.ocm/bbc.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz