Oficjalny dziennik Watykanu, L’Osservatore Romano, nawołuje do walki ze zmianami klimatycznymi.

Watykański dziennik wskazuje, że „Zmiany klimatyczne są kluczowym wyzwaniem naszych czasów. Nasze pokolenie jest pierwszym, które doświadcza gwałtownego wzrostu temperatury na całym świecie i prawdopodobnie ostatnie, który może skutecznie walczyć z nadciągającym globalnym kryzysem klimatycznym”. L’Osservatore Romano powołuje się na wspólną deklarację podpisaną przez 16 szefów państw europejskich przed konferencją klimatyczną ONZ, Cop24, która odbędzie się w Katowicach od 3 do 14 grudnia.

Dziennik ostrzega, że „natychmiastowymi skutkami” zmian klimatycznych będą „niedobory wody i kryzysy upraw”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Artykuł wpisuje się w stanowisko Watykanu pod papieżem Franciszkiem mające na celu promowanie świadomości na temat zmian klimatycznych. W niedawnej deklaracji podpisanej przez przewodniczących sześciu konferencji episkopatów, wskazano, że „Jak wiemy, kryzys klimatyczny dotyka każdego. Jednak skutki zmiany klimatu nie są równomiernie rozłożone. To biedni najbardziej cierpią z powodu skutków globalnego ocieplenia.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy katolik może publicznie krytykować papieża?

kresy.pl / breitbart
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz