Członkowie rządu z ramienia Solidarnej Polski zaprezentowali w poniedziałek specjalny raport poświęcony Holandii.

Raport przygotowany przez koalicyjną partię przedstawili na konferencji w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski i wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Działacze Solidarnej Polski skoncentrowali się w swoich badaniach na polityce podatkowej Holandii, którą postrzegają jako nieuczciwe funkcjonowanie na wspólnym rynku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Ten raport SP dotyczący właśnie przedmiotu, jakim jest agresywny system podatkowy niezgodny z regułami rynku wewnętrznego UE, uprawnia do postawienia bardzo ważnego pytania – o uruchomienie procedury z art. 7, czyli naruszenia praworządności przez Holandię w zakresie łamania reguł rynku wewnętrznego” – powiedział Kowalski, którego za agencją PAP zacytował portal Interia.

Politycy Solidarnej Polski uważają, że Holandia ustaliła mechanizmy „raju podatkowego” lub wyprowadzania zysków do państw pozaeuropejskich pełniących taką rolę, pozwalające przedsiębiorstwom z innych państw członkowskich Unii Europejskiej na unikanie opodatkowania w ojczyznach. „Ten raport z pewnością w najbliższych dniach będzie podlegał wnikliwej analizie i nie jest wykluczone, że Ministerstwo Sprawiedliwości wskutek tej analizy podejmie dalsze wnioski w kierunku działań Rady Ministrów i działań całego rządu” – zaznaczył wiceminister Kaleta.

Kaleta stwierdził także, że raport powstał w kontekście „nieuczciwych ataków” na Polskę „ze strony Holendrów”. Holandia jest wśród państw Unii Europejskiej, które najbardziej zdecydowanie nalegają na przeforsowanie mechanizmu zaproponowanego przez niemiecką prezydencję i Parlament Europejski aby wypłaty z nowego budżetu UE wymagały spełnienia kryteriów „praworządności” określanych przez eurokratów. Polska i Węgry postawiły weto wobec takiej propozycji, która, jak uznają Warszawa i Budapeszt, jest sprzeczna z traktatami fundującymi Unię.

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz