Salvini broni rodziny

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini podjął działania zmierzające do przywrócenia tradycyjnych pojęć „ojciec” i „matka”. – pisze agencja Reutera.

W wywiadzie udzielonym katolickiemu portalowi La Nuova Bussola Quotidiana Salvini powiedział, że nakazał zmianę formularzy wniosków o wydanie dowodu tożsamości dla dzieci w taki sposób, by mówiły one o „ojcu” i „matce” a nie o „rodzicu 1” i „rodzicu 2”.

Będę bronił tradycyjnej rodziny opartej na związku mężczyzny i kobiety. Zrobię w tym celu wszystko co możliwe – powiedział Salvini włoskiemu portalowi.

Jak tłumaczy Reuters, we Włoszech adopcja dzieci przez pary homoseksualne nie jest dopuszczalna a ciąże zastępcze są nielegalne. Niemniej niektóre sądy i władze miejskie przyznają prawa rodzicielskie homoseksualnym partnerom rodzica dziecka urodzonego w poprzednim, heteroseksualnym związku. Dwa lata temu pozwolono parom homoseksualnym na rejestrowanie się jako „związki cywilne”.

Salvini nie ma zamiaru ulegać takim nowinkom. Jak powiedział w wywiadzie, obecny rząd nigdy nie będzie rozważał legalizacji ciąż zastępczych czy „podobnych okropności”. Zdanie to podziela obecny minister rodziny Lorenzo Fontana, który powiedział wcześniej, że „tęczowe rodziny nie istnieją”.

Według Reutersa poparcie dla Ligi (dawniej Ligi Północnej), której przewodzi Salvini, wzrosło od ostatnich wyborów z 17 proc. do około 30 proc. w sondażach popularności. Koalicyjne ugrupowanie 5 Gwiazd utrzymuje poparcie na poziomie 30 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Włoski wicepremier zasugerował, że Rosja legalnie zajęła Krym

Kresy.pl / Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply