Prezes Ruchu Narodowego i poseł niezależny, Robert Winnicki zaapelował do radnych Jeleniej Góry by nie wstrzymali się z podpisywaniem umowy o partnerstwie z ukraińskim Tarnopolem.

Winnicki twierdzi, że „zaniepokojeni mieszkańcy Jeleniej Góry poprosili mnie o interwencję w bulwersującej sprawie”. Jak napisał krótko po północy na swojej stronie na Facebooku – „Idzie mianowicie o zawarcie umowy partnerskiej z Tarnopolem na Ukrainie, do czego prze grupa radnych” Jeleniej Góry.

Tymczasem jak zauważa prezes Ruchu Narodowego – „Tarnopol jest dziś miastem rządzonym przez ludzi odwołujących się wprost do ideologii banderowskiej i kultu Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnej za bestialskie wymordowanie blisko 200 tysięcy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej”.

Winnicki przypomina, że przy okazji Dnia Obrońcy Ukrainy, ustanowionego przez obecne władze tego państwa w dniu powstania UPA, w Tarnopolu „odbyła się potężna feta ku czci tej zbrodniczej formacji a Stefan Bandera, ideowy oraz polityczny patron ludobójstwa dokonanego na Polakach, ma olbrzymi pomnik postawiony w eksponowanym miejscu ostatnimi laty. Wszystko to dzieje się przy pełnej aprobacie, przy udziale i finansowaniu ze strony władz miasta. Kult hitlerowskich kolaborantów i bestii w najokrutniejszy sposób mordujących Polaków, którzy mieszkali na Ziemi Ojców, kwitnie tam w najlepsze”. Pisaliśmy o tym na naszym portalu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Odrzućcie umowę partnerską z miastem, które na swoje sztandary bierze morderców naszych przodków” – apeluje do radnych Jeleniej Góry Winnicki. Jak zauważa – „Jelenia Góra i region jeleniogórski to tereny zamieszkiwane w dużej mierze przez Kresowian oraz ich potomków. Wielu naszych ojców, dziadków i pradziadków przybyło na te ziemie z Wołynia, z województw lwowskiego, tarnopolskiego, stanisławowskiego. Wielu ocalało z rzezi, jakie zgotowali im Ukraińcy. Bardzo wielu z nas ma w swoich rodzinach pomordowanych przez UPA przodków”.

Prezes Ruchu Narodowego wyraża „nadzieję”, że „Jelenia Góra tej hańby uniknie” i apeluje „o wyrzucenie umowy partnerskiej z Tarnopolem do kosza”.

facebook.com/robertwinnickipubliczny/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. ProPatria
    ProPatria :

    Jedyny poseł, który wspiera patriotyczne inicjatywy i wspiera wyborców w kraju i poza jego granicami. Wspiera również jak JEDYNY, AKTYWNIE I OTWARCIE Polaków na maluczkiej litewce, podczas gdy inny „wybrańcy” korzą się przez szaulisami. Ma rację: NIE ZAWIERAĆ ŻADNYCH POROZUMIEŃ PARTNERSKICH Z MIASTAMI OKUPOWANYMI PRZEZ DZICZ BANDEROWSKĄ !!! ZAWARTE ZRYWAĆ !!! W przeciwnym wypadku mordercze rezuny będą na każdej możliwej płaszczyźnie czerpać korzyści (najbardziej lubią te finansowe) z tzw. współpracy, nie dając nic w zamian. DOŚĆ WSPIERANIA MORDERCÓW NASZYCH DZIECI ZA PIENIĄDZE POLSKIEGO PODATNIKA I FUNDOWANIA IM KOLEJNYCH POMNIKÓW ZBRODNIARZY !!!