Tak wynika z nowych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Jak informuje GUS, ponad 2,515 mln Polaków przebywało na emigracji na koniec 2016 roku. Najliczniej zamieszkiwanych przez Polaków niezmiennie są: Wielka Brytania (ok. 788 tys.), Niemcy (687 tys.), Holandia (116 tys.) i Irlandia (112 tys.). Raport GUS podaje, że w roku 2016 odnotowano zauważalny wzrost liczby Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii (wzrost o 9,4 proc. względem roku 2015) i w Niemczech (wzrost o 5 proc.).

Tendencje wzrostowe widać też w liczbach Polaków w Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii i Szwecji. Spośród krajów europejskich nie należących do Unii Europejskiej, wzrost Polaków odnotowano również w Norwegii (85 tys. Polaków na koniec 2016 roku względem 84 tys. na koniec roku 2015).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dane GUS dotyczą osób, które posiadają polskie obywatelstwo i przebywają za granicą przez co najmniej trzy miesiące. Nie uwzględniają migracji sezonowych.

Kresy.pl / Bankier.pl / GUS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz