Poseł Konfederacji Grzegorz Braun odniósł się do poniedziałkowego oblania czerwoną cieczą ambasadora Rosji w Polsce.

Braun odniósł się do incydentu w Warszawie na Tweeterze. „Atakowanie dyplomatów jest zawsze aktem barbarzyństwa, a w aktualnych okolicznościach jednocześnie aktem prowokacji wojennej” – napisał poseł Konfederacji, który domaga się dymisji ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, którego uznał, za współodpowiedzialnego za zaistniałą sytuację.

 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

731 PLN    (3.32%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak podawaliśmy, podczas próby złożenia kwiatów na cmentarzu żołnierzy sowieckich w Warszawie ambasador Siergiej Andriejew i inni rosyjscy dyplomaci zostali otoczeni przez ukraińskich aktywistów i oblani cieczą przypominającą krew. Do złożenia wieńca nie doszło – po pojawieniu się policji Andriejew wycofał się do samochodu.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostro zaprotestowało przeciwko incydentowi i umożliwienie Andriejewowi złożenia wieńca jeszcze w poniedziałek. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w lakonicznym komunikacie wyraziło ubolewanie w związku z „incydentem”, do którego doszło na cmentarzu. Wyrażono opinię, że nie powinien on mieć miejsca. „Dyplomaci cieszą się szczególną ochroną, bez względu na politykę, którą prowadzą ich rządy”.

Tymczasem komentujący sprawę na Twitterze szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński napisał: „Zgromadzenie przeciwników rosyjskiej agresji na Ukrainę, gdzie każdego dnia dochodzi do zbrodni ludobójstwa było legalne. Emocje ukraińskich kobiet, biorących udział w manifestacji, których mężowie dzielnie walczą w obronie ojczyzny są zrozumiałe”.

Bezpośrednią sprawczynią ataku na rosyjskiego ambasadora, była ukraińska aktywistka liberalna Iryna Zemlana, która przyznała się do niego w relacji na Facebooku. Nazwisko Iryny Zemlanej pojawiało się ostatnio przy okazji doniesień o blokadach polsko-białoruskich przejść granicznych. Były one blokowane przez aktywistów, głównie ukraińskich, domagających się zaprzestania handlu w Białorusią i Rosją.

twitter.com/kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Czeslaw
  Czeslaw :

  Ukraińcy jako goście a zachowują się jak by byli naszymi władcami. Chcą urządzać nam kraj według ich pomysłów, niech to robią we własnym kraju. A zasad moralności niech zaczną od siebie, niech się rozliczą z Rzezi Wołyńskiej i okrutnych czystek etnicznych na Polakach i innych narodach. Do tej pory pomniki rezunów banderowskich stoją w ich miastach i to im nie przeszkadza, obecny rok jest obchodzony w Obwodzie Lwowskim jako rok ku czci rezunów UPA. Zamiast jako goście, co są na naszym garnuszku, siedziec cicho to prowokują by nas wciągnąć w tą wojnę. My nie podpisywaliśmy Porozumień Mińskich a jak podpisali to powinni przestrzegać to nie mieli by tej wojny. Zawsze byli wiarołomni, Bochdan Cmjelnicki zdradził nas a przyłączył się do Moskwy, więc mają to co chcieli. Hetman Wychowski jak się chciał do nas przyłaczyć to Go udusili.

 2. franciszekk
  franciszekk :

  Do tzw. „Ministra” Kamińskiego Nadwiślańskiego Landu zwanego PO-Land!
  Panie „Ministrze” podaję panu do wiadomości (na forach internetowych wiele razy), że na elewacji polskiej szkoły Rada Miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników bezbronnej cywilnej polskiej ludności. Popiersie tego krwawego rzeźnika jak wisiało tak wisi nadal!
  Tzw. „rządy” PiS-ków zarówno w tej sprawie jak i innych dotyczących godności Polaków NIC nie zrobiło!
  Czyj ten rząd rząd jest Polaków czy Anglosasów i Neo-banderowców?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

 3. Roman1
  Roman1 :

  Czy w Polsce jest nadal Polska, czy jest już może banderland? Wyobraźmy sobie, że ambasador USA w Polsce jest niemal codziennie oblewany czerwoną cieczą – raz przez Afgańczyka, innym razem przez Irakijczyka, Syryjczyka itd., itd. Policja nic nie będzie robiła, gdyż wiadomo powszechnie, iż USA co i raz muszą na kogoś napaść, taka to ich bandycka natura.

  • Cami
   Cami :

   TY siedzial bys cicho zapewne jakby Ci cywilow we wlasnym kraju mordowali, gwalcili, okradali, nawet jesli to ukr-propaganda ktora nalezy podzielic na pol:( Zadnym usprawiedliwieniem nie jest fakt ze w bloku w jakims mieszkaniu czy na klatce czy na dachu jest wsrod mieszkancow wojsko – widac jaka to bida armia ze nie potrafi sobie ich wyluskac tylko jak prywitywy walic w cale osiedla bo na dachu jakis zolnierz z wyrzutnia siedzi 🙁 zadne to wytlumaczenie to tylko pokazuje baezsilnosc tej gwono armi przywodcy popapranca ktora sie z motyka na ksiezyc wybrala:( Typ co cale swoje rzady jeyne co potrafi to straszyc a to zamykajac kogos a to zlecajac mord a to atomkiem – bo taki slabeusz jest jak ta jego armia nieudolow szabrownikow bez zoldu i jedzenia 🙁 narod po jednej str oszustow, zlodzieji i bandytow a po drugiej totalnej biedoty – tepej masy ktora Ci pierwsi manipuluja sobie jak im sie podoba 🙁

 4. Cami
  Cami :

  a narod tepy jak byl tak jest (wolne sady, skrobankowe,kod-y, konstytucje itp.) to nic innego nie bylo jak ruska prowokacja ktorej celem jest wlasnie wysyp takich trolii i bratobojczej niezgody typu pis/po itp wynaturzenia – nastepnym razem niech przedstawiciel najezdzcy usiadzie w mlynie np. zylety i ma pretensje ze go nikt nie ochronil 🙁 msz wydalo rekomendacje a wlasciwie jej brak, wystarczy ze chronia bude ambasadorka , nikt nie bedzie za nim latal gdzie to sobie nie wymysli, niech pod przejsciem najlepiej stanie gdzie miliony Ukraincow ucieka przez scierwo ktore mu wyplate buli 🙁

  • lp
   lp :

   Skoro „ruska prowokacja” to dlaczego prowokatorzy nie zostali jeszcze aresztowani? A gdyby to np. kobiety palestyńskie „wyraziły swoje emocje” i potraktowały w taki sposób ambasadora Izraela lub kobiety irackie amerykańskiego to czy reakcja MSW i mediów była by analogiczna? Chyba nie, więc coś tu nie jest w porządku. Należy jednak przestrzegać prawa krajowego i międzynarodowego oraz umów międzynarodowych gdyż w przeciwnym wypadku skręcimy cywilizacyjnie w stronę Azji. I niech dzicz kulturowa z Ukrainy (nie mylić z normalnymi Ukraińcami) nie sprowadza na NASZ kraj sromoty.