Ponad pół miliona złotych na referendum, którego nie będzie

Dziennikarze rozgłośni radiowej RMF FM ujawnili ile pieniędzy Kancelaria Prezydenta wydała na przygotowania do referendum konstytucyjnego.

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM na przygotowania do referendum na temat zmian w Konstytucji RP Kancelaria Prezydenta wydała ponad 600 tys. złotych. Samo referendum nie odbędzie się bowiem idei jego przeprowadzenia nie poparli senatorzy.

Z całej kwoty wydanej na przygotowania do referendum najwięcej, bo 330 tys. wydano na promocję prezydenckiej koncepcji w mediach oraz na omawiające pomysł konstytucyjnych zmian ulotki. 180 tys. złotych kosztowała impreza na Stadionie Narodowym w Warszawie, która miała być głównym elementem debaty nad konstytucyjnymi propozycjami Andrzeja Dudy. 100 tys. złotych wydano na pozostałe 37 konferencji w trakcie której wybrani przez Kancelarię Prezydenta dyskutanci rozważali jakich kwestii powinno dotyczyć referendum.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Prezydent Andrzej Duda zaproponował by 10-11 listopada bieżącego roku przeprowadzić referendum na temat zmian w Konstytucji RP. Po cyklu debat prezydent zaproponował by w referendum Polacy odpowiedzieli na dziesięć pytań. Tak duża ich liczba wzbudziła krytykę wielu komentatorów podobnie. Także same kwestie których pytania miały dotyczyć wzbudziły kontrowersje. Wielu komentatorów uważało, że część z propozycji Dudy nie nadawała się by zapisać je w ustawie zasadniczej.

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz