Senat nie wyraził zgody na rozpisanie referendum proponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Większość senatorów wstrzymała się od głosu w tej sprawie.

Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, by w dniach 10-11 listopada przeprowadzić referendum w czasie którego Polacy mogliby odpowiedzieć na 10 zaproponowanych przez głowę państwa pytań, już wcześniej została negatywnie zaopiniowana przez senacką komisję. W czasie środowego głosowania izby za referendum proponowanym przez prezydenta zagłosowało 10 senatorów, przeciw było 30, aż 52 dwóch wstrzymało się od głosu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Inicjatywę Andrzeja Dudy poparło 9 senatorów Prawa i Sprawiedliwości – Rafał Ambrozik, Jerzy Chróścikowski, Zbigniew Cichoń, Wiesław Dobkowski, Mieczysław Golba, Andrzej Kamiński, Tadeusz Romańczuk, Andrzej Stanisławek, Jan Żaryn. Aż 50 senatorów partii rządzącej wstrzymało się od głosu. Natomiast wszystkich 27 senatorów z Klubu Platformy Obywatelskiej zagłosowało przeciw rozpisaniu referendum.

„Wśród senatorów zwyciężyło myślenie techniczne. Uwagi PKW mówiące min. o tym, że termin referendum może utrudnić lub uniemożliwić jego przeprowadzenie spowodowały, że wniosek prezydenta Andrzeja Dudy nie zyskał akceptacji” – komentowała na Twitterze postawę senatorów PiS rzeczniczka tej partii Beata Mazurek, jednocześnie zapewniając w imieniu tej partii, że „jesteśmy pełni szacunku do prezydenta Andrzeja Dudy i zawsze gotowi do rozmowy z nim”.

„Będziemy dokonywać oceny tej sytuacji, będą przekazywał informację dotyczące tej dwudniowej aktywności w Senacie panu prezydentowi i po przedstawieniu tych informacji będziemy w Kancelarii Prezydenta podejmować określone działania, czy decyzje” – powiedział po głosowaniu wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

polsatnews.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz