Pracownia SW Resarch przeprowadziła na zamówienie portalu rp.pl sondaż, w którym zapytała Polaków kto powinien być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach prezydenckich.

W odpowiedzi na pytanie kto powinien być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w 2020 roku 30,2% respondentów stwierdziło, że partia rządząca powinna wystawić Andrzeja Dudę. Znacznie mniej, bo 10,7% pytanych wolało jednak, by zamiast obecnego prezydenta o stanowisko głowy państwa ubiegał się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

27,3% respondentów wskazało wolało aby kandydatem partii rządzącej na prezydenta w najbliższych wyborach był ktoś inny. 31,9% badanych nie potrafiło odpowiedzieć na przedstawione pytanie. „W podziale na płeć, Andrzeja Dudę, jako kandydata w wyborach prezydenckich wybiera 28% kobiet i 33% mężczyzn. Odpowiadają tak również częściej osoby mające 25-34 lata (37%), ankietowani o wykształceniu zasadniczym/zawodowym (41%), badani, których dochód wynosi poniżej 1000 zł (38%) oraz respondenci z miast  liczących 20-99 tysięcy mieszkańców (34%) – powiedział Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research, która przeprowadziła sondaż.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sondaż przeprowadzonow dniach 17-18 lipca na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

Czytaj także: Senat odrzucił referendalną inicjatywę prezydenta

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz