Pracownia SW Resarch przeprowadziła na zamówienie portalu rp.pl sondaż, w którym zapytała Polaków kto powinien być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach prezydenckich.

W odpowiedzi na pytanie kto powinien być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w 2020 roku 30,2% respondentów stwierdziło, że partia rządząca powinna wystawić Andrzeja Dudę. Znacznie mniej, bo 10,7% pytanych wolało jednak, by zamiast obecnego prezydenta o stanowisko głowy państwa ubiegał się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

27,3% respondentów wskazało wolało aby kandydatem partii rządzącej na prezydenta w najbliższych wyborach był ktoś inny. 31,9% badanych nie potrafiło odpowiedzieć na przedstawione pytanie. „W podziale na płeć, Andrzeja Dudę, jako kandydata w wyborach prezydenckich wybiera 28% kobiet i 33% mężczyzn. Odpowiadają tak również częściej osoby mające 25-34 lata (37%), ankietowani o wykształceniu zasadniczym/zawodowym (41%), badani, których dochód wynosi poniżej 1000 zł (38%) oraz respondenci z miast  liczących 20-99 tysięcy mieszkańców (34%) – powiedział Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research, która przeprowadziła sondaż.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sondaż przeprowadzonow dniach 17-18 lipca na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

Czytaj także: Senat odrzucił referendalną inicjatywę prezydenta

rp.pl/kresy.pl

Andrzej Duda najpopularniejszy jako kandydat PiS na prezydenta
Oceń ten artykuł

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz