Przywództwo Katarzyny Lubnauer nie służy Nowoczesnej. W nowym sondażu partia ta okazała się najsłabsza ze wszystkich stronnictw mających szansę znaleźć się w Sejmie.

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wykonany na zlecenie portalu Onet potwierdza hegemonię Prawa i Sprawiedliwości na polskiej scenie politycznej. Za PiS opowiedziało się bowiem 41,3% badanych przez IBRiS. Tym samym partia rządząca powtórzyła swój wynik z grudnia.

Główna siła opozycyjna – Platforma Obywatelska, otrzymała ponad dwukrotnie mniejsze poparcie. Na PO wskazało 20% respondentów, a więc aż o 3,8% mniej niż miesiąc wcześniej. Zdecydowanie słabszy od PO okazał się ruch Kukiz’15, który wybrało 7,2% ankietowanych. W poparciu dla tego ruchu obyło się bez zmian.

Według sondażu szansę na powrót do Sejmu ma Sojusz Lewicy Demokratycznej, który wybrało 6,6% zapytanych. To już drugi taki wynik lewicowej partii. Słabszy wynik nawet od pozaparlamentarnego SLD odnotowała liberalna Nowoczesna. Wybrało ją zaledwie 6,1% pytanych. Oznacza to, że niedawna zmiana lidera ugrupowania nie przekonała wyborców.

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Najsilniejsza z nich – Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem tuż pod progiem wyborczym – 4,5%.

Wśród wszystkich respondentów zapytanych w ramach sondażu 47% zadeklarowało, że „zdecydowanie” weźmie udział w wyborach parlamentarnych. „Raczej tak” odpowiedziało 5,5% pytanych, a „zdecydowanie nie” 20,8%, zaś 11,6% „raczej nie”.

rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz