Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego zamierza złożyć we wtorek listy z podpisami poparcia dla rejestracji jego kandydatury na prezydenta.

Informację sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej podał we wtorek portal Onet. Już w poniedziałek wieczorem politycy KO zaczęli informować, że liczba zabranych podpisów poparcia znacznie przekroczyła wymaganą dla rejestracji liczbę 100 tys. Poseł Michał Szczerba napisał na Twitterze, że liczba zweryfikowanych podpisów poparcia sięgnęła 1,1 mln, jednak dziś sztab Trzaskowskiego poinformował o znacznie wyższej liczbie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wtorek, przed godz. 11 po siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej pojawił się sam Rafał Tarzaskowski, a wraz z nim 106 wolontariuszy wspierających pracę jego sztabu. Przynieśli oni pudła z blankietami z podpisami poparcia dla kandydata KO. „Takiej mobilizacji nie widzieliśmy w Polsce od wielu lat. Wszędzie, gdzie byłem, widziałem uśmiechy. To najważniejsze, że kilka dni na zbieranie podpisów okazały się świętem budowania wspólnoty” – powiedział obecny prezydent Warszawy.

Jego sztab twierdzi, że łączna liczba obywateli, którzy podpisali się by poprzeć jego kandydaturę wyniosła 1,6 mln. Sztab Trzaskowskiego dokonał tego w ciągu sześciu dni. Onet przypomina, że poprzednia kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska w ciągu miesiąca zdołała zebrać 0,5 mln podpisów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Po tym gdy na skutek konfliktów w obozie rządzącym nie doszły do skutku wybory prezydenckie rozpisane na 10 maja, parlament przeforsował zmianę przepisów umożliwiającą rejestrację nowych kandydatów przed kolejnym terminem wyborów. Platforma Obywatelska, stanowiąca wiodącą partię KO, wykorzystała tę okazję do zamiany swojego kandydata. Niepopularna Kidawa-Błońska złożyła 15 maja rezygnację, a kandydatek KO został ogłoszony prezydent Warszawy.

onet.pl/kreys.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz