Macierewicz: nie zamierzam odchodzić z PiS

Komentarze o możliwym swoim odejściu z PiS i założeniu nowej partii Antoni Macierewicz określił jako „próbę destrukcji przez siły starego porządku”.

Antoni Macierewicz zaprzeczył spekulacjom, jakoby miał odejść z PiS i zamierzał założyć nowe ugrupowanie polityczne. Wcześniej niektórzy komentatorzy polityczni sugerowali, że taka może być jego reakcja na odwołanie go ze stanowiska ministra obrony narodowej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Będąc we wtorek gościem Telewizji Republika Macierewicz nazwał spekulacje na temat jego odejścia z PiS dezinformacją mającą na celu zaszkodzenie rządom „dobrej zmiany”.

To nie tyle kłamstwo, ile próba destrukcji formułowana przez siły starego porządku, z dużym wkładem dezinformacji płynącej ze strony ludzi z WSI, bo to oni dzisiaj rzeczywiście odgrywają bardzo dużą rolę w tym środowisku, które dąży do przeszkodzenia rozwojowi Polski, zablokowania dobrej zmiany. – mówił były minister obrony.

Macierewicz, który w 2006 roku zlikwidował Wojskowe Służby Informacyjne, wskazywał w wywiadzie na wciąż trwającą w „bardzo wielu różnych miejscach” aktywność byłych funkcjonariuszy WSI.  Sugerował, że aktywność ta ma związek z interesami Rosji, ponieważ „to był zawsze aparat, który był ostatnią szansą rosyjską”.

Antoni Macierewicz, który pozostaje wciąż wiceprezesem PiS, chwalił rządy swojej partii. „Po raz pierwszy od wielu dziesiątków lat przyszedł rząd, który naprawdę robił to, co zapowiadał, a zapowiadał program zgodny z wolą narodu i realnymi polskimi potrzebami.” – mówił podkreślając, że realizacja programu partii odbywała się „w tempie niebywałym”. Jednocześnie były szef MON przestrzegał rządzących przed zwolnieniem tempa zmian. Uznał, że czas rządów PiS należy maksymalnie wykorzystać, bo „niewykorzystanie może się zemścić bardzo dramatycznie na losie całego narodu”.

CZYTAJ TAKŻE: Rekonstrukcja rządu – Macierewicz zdymisjonowany

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz