Paweł Kukiz zdecydowanie skrytykował Kornela Morawieckiego za deklarację o chęci startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W opublikowanym w czwartek wywiadzie dla „Super Expressu” Kornel Morawiecki stwierdził – „Chciałbym zostać europosłem, nie wykluczam kandydowania w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, mam określoną wizję Europy i chcę ją zmieniać od wewnątrz”. Morawiecki chciałby walczyć z biurokratyzacją Unii Europejskiej oraz walczyć z aspiracjami organów UE do tworzenia coraz szerszego zakresu prawa obowiązującego w państwach członkowskich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Morawiecki po raz kolejny poruszył kwestię stosunków polsko-rosyjskich wzywając do ich normalizacji. „Polska musi być silniejsza. Nie może być tak, że ponad naszymi głowami spotykają się wielcy naszego świata, a Polska się obraża na prezydenta Rosji Władimira Putina, na Rosję” – powiedział lider Wolnych i Sprawiedliwych – „Musimy żyć dalej, musimy ułożyć relacje z Rosją, a nie się zamykać”.

Wypowiedzi Morawieckiego skrytykował na swojej stronie na Facebooku Paweł Kukiz. „Nie udało mu się stworzyć partii, z budowaniem zaplecza politycznego dla syna też marnie poszło więc idzie tam, by za kolosalne pieniądze głosić swoje socjalistyczne brednie” – napisał Kukiz – „Mam nadzieję, że choć część tych pieniędzy przeznaczy na budowę Domu Weterana Solidarności, na co otrzymał od K’15 700 tys.zł. …. Nadzieja marna, bo budowy jak nie było tak nie ma, za to część kasy już przelana na konta powiązanej z panią Zwiercan fundacji, która za tę kasę >>fundowała<< wczasy dla weteranów >>S<<„.

Kukiz oskarżył też Kornela Morawieckiego o „knucie” w jego klubie parlamentarnym, a także o to, że tuż przed wyborami w 2015 r. usiłował wymusić na liderze ruchu Kukiz ’15 wymianę kandydatów na pierwszych miejscach na 16 listach wyborczych na przedstawicieli Solidarności Walczącej.

Czytaj także: Kornel Morawiecki przeciw Fort Trump. „Nie widzę potrzeby. To jest szykowanie nas do wojny”

interia.pl/facebook.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz