Koalicja Obywatelska rośnie w siłę wysuwając się na czoło sondażu

W najnowszym sondażu Kantar Koalicja Obywatelska uzyskała przewagę nad Prawem i Sprawiedliwością.

Wyniki tego sondażu przytoczył portal rp.pl na KO chciało głosować w grudniu 32 proc. respondentów Kantaru zdecydowanych na oddanie głosu w najbliższych wyborach parlamentarnych. W porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni poparcie dla głównej siły opozycji wzrosło o 4 punkty procentowe.

Wyraźną stratę odnotowała wobec KO partia rządząca. Na PiS chciało zagłosować 28 proc. pytanych. To mniej o 2 punkty procentowe.

Zmiana zaszła również na trzecim miejscu w badaniach Kantaru. Miejsce Polski 2050 zajęła na tym miejscu Lewica. Otrzymała ona poparcie 10 proc. zdecydowanych wyborców. To wzrost o 3 punkty procentowe. Natomiast partia Szymona Hołowni pozostała na poziomie poparcia 9 proc.

Oprócz wymienionych wyżej sił politycznych swoich reprezentantów mogłaby wprowadzić jeszcze Konfederacja, którą poparło 5 proc. badanych. To wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Siłą pozaparlamentarną stałoby się natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe, które w najnowszym badaniu uzyskało 2 proc. poparcia, tracąc 2 punkty procentowe. Po 1 proc. poparcia uzyskał ruch Kukiz ’15, Porozumienie i AgroUnia.

11 proc. respondentów chętnych do udziału w wyborach zadeklarowało, że jeszcze nie wie kogo poprze.

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 2-7 grudnia br. na reprezentatywnej 970-osobowej próbie dorosłych mieszkańców Polski metodą CAPI.

rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply