W najnowszym sondażu Kantar dla FaktówTVN poparcie dla dwóch głównych sił politycznych jest niemal takie same.

Według Kantaru rządzący Polską obóz Prawa i Sprawiedliwości popiera 27 proc. zdecydowanych na oddanie głosu na konkretną partię Polaków. Koalicja Obywatelska uzyskała wskazania 25 proc. tego typu respondentów. Oba obozy zwiększyły poparcie o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania Kantar.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Na trzecim miejscu w sondażu znalazła się partia Szymona Hołowni Polska 2050, którą wybrało 14 proc. respondentów to jest o 1 punkt procentowy mniej niż we wcześniejszym badaniu. Lewica osiągnęła wynik 8 proc. poparcia nie zwiększając go ani nie zmniejszając. Natomiast największy spadek poparcia odnotowała partia narodowców i konserwatywnych liberałów. Konfederacja odnotowała poparcie na poziomie 7 proc., to jest o 4 punkty procentowe mniej niż w poprzednim sondażu.

Kantar zapytał też swoich respondentów o stosunek do Unii Europejskiej. 87 proc. z nich uznało, że Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej, a 8 proc., że nasz kraj powinien ją opuścić. Odpowiadając na pytanie o to czy „polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?” 49 proc. pytanych udzieliło odpowiedzi twierdzącej, a 40 proc. przeczącej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W ramach sondażu zadano również pytanie o stosunek do protestów feministek sprzeciwiających się zakazowi aborcji eugenicznej. 59 proc. respondentów wyraziło swoje poparcie, zaś brak poparcia zadeklarowało 35 proc.

Czytaj także: PSL domaga się wpisania członkostwa Polski w UE do konstytucji

tvn24.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz