Grupa działaczy tak zwanych „Obywateli RP” 11 listopada zeszłego roku próbowała zakłócić Marsz Niepodległości. Zostali zatrzymani przez policję. Sprawa znalazła finał w sądzie.

Zgodnie z wyrokiem Sąd Okręgowego w Warszawie jeden z działaczy „Obywateli RP” ma otrzymać od państwo 4 tys. złotych zadośćuczynienia za zatrzymanie przez policję 11 listopada zeszłego roku przez Marszem Niepodległości. On sam domagał się kwoty 20 tys., ale Sąd nie zgodził się na taką wysokość odszkodowania.

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczy jednego z 49 zwolenników ruchu „Obywatele RP”, którzy 11 listopada zeszłego roku próbowali zakłócić organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny Marsz Niepodległości. Liberalni aktywiści próbowali urządzić blokadę Marszu stając w poprzek jego trasy na rondzie de Gaulle’a w Warszawie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Działacze „Obywateli RP” zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji i przewiezieni do komendy policji przy ul. Wilczej. Tam spędzili kilka godzin w czasie których sprawdzano czy liberalni aktywiści nie dopuścili się naruszenia przepisów prawa o zgromadzeniach i czy działania „Obywateli RP” nie były próbą uniemożliwienia przeprowadzenia legalnego zgromadzenia. Jednocześnie policjanci twierdząc, że nie doszło do formalnego zatrzymania, nie sporządzili protokołu.

Jak informuje pisząca o sprawie gazeta „Rzeczpospolita” na wyroki czeka jeszcze dziewięciu innych działaczy „Obywateli RP” zatrzymanych na rondzie de Gaulle’a.

Czytaj także: Warszawa: Obywatel RP próbowali zablokować marsz narodowców w rocznicę bitwy warszawskiej

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    No tak,Yogi już wie wszystko,mnie zaś tylko się wydaje,że gdy ma się zgodę magistratu na legalną manifestację (tym razem Marsz Niepodległości) to tzw Obywatele RP swymi wygłupami nie mogą tej manifestacji przeszkadzać.Władza państwowa posiada policyjne narzędzie by wszelkiej i nie tylko lewackiej anarchii przeciwdziałać i jest to w pełni słuszne.Jeżeli ktoś świadomie zakłóca przebieg legalnej,przy czym patriotycznej demonstracji to na wpierdol ze strony Policji zasługuje i kropka.