Według najnowszego sondażu badającego szanse na zwycięstwo kandydatów na prezydenta Krakowa na czele stawki znalazła się Małgorzata Wassermann.

Według badania przeprowadzonego przez pracownię Estymator na zamówienie portalu DoRzeczy.pl największa część respondentów – 38% wskazała Małgorzatę Wassermann jako kandydata na którego odda swój głos w zbliżających się wyborach prezydenta Krakowa. Po raz pierwszy w tegorocznych sondażach na pierwszym miejscu nie znalazł się obecny włodarza Krakowa Jacek Majchrowski.

Sam Majchrowski, rządzący miastem od 2002 roku, uzyskał w sondażu Estymatora poparcie niewiele mniejsze – 37%. Dwóch głównych kandydatów znacząco wyprzedziło trzeciego w kolejności kandydata Łukasza Gibałę, który może liczyć na głosy 15% wyborców. Pozostali kandydaci otrzymali w sondażu już jednocyfrowe poparcie: Konrad Berkowicz – 5%, Grzegorz Gorczyca – 3%, Daria Gosek-Popiołek – 2%.

Sondaż dla portalu „Do Rzeczy” wykonano w dniach 16-19 sierpnia 2018 r. na próbie 1006 dorosłych osób w Krakowie, przy czym uwzględniono tych, którzy zdecydowani byli głosować na konkretnego kandydata.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Małgorzata Wassermann pochodzi z Krakowa. W 2015 roku została posłanką z najwyższym wynikiem w okręgu krakowskim i piątym najwyższym wynikiem w kraju. Od 2016 roku jest przewodniczącą sejmowej komisji śledczej w sprawie afery Amber Gold. W czerwcu media spekulowały, że Wassermann zastąpi Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Senatu.

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz