Cejrowski podtrzymuje swoją krytykę PiS

Znany podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski odpowiedział na krytykę wywiadu, w którym oskarżył rząd PiS o otwieranie granic Polski przed masowa imigracją.

W zeszłym tygodniu Cejrowski ostro skrytykował partię rządzącą za to, że wbrew wyborczym obietnicom otwiera granice Polski przed masową imigracją. Podróżnik i publicysta zauważył przy tym, że zarówno sympatyzujące z opozycją media prywatne jak i telewizja publiczna sprzyjająca PiS ignorują ten temat. W poniedziałek Cejrowski odpowiedział na swoim blogu na krytykę jaką pod jego adresem formułowali w mediach społecznościowych zwolennicy partii rządzącej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Nie należę do PiS” – napisał w odpowiedzi na swoim blogu Cejrowski – „i nie mam zobowiązań wobec żadnej partii.Wobec PiS też nie czuję się NICZYM zobowiązany”. Publicysta podkreślił, że jego „zobowiązanie dotyczy Ojczyzny, a nie partii”, zaś jego „głos na PiS nie oznacza poparcia dla PiS, a jedynie odbieranie głosu gorszym”. Politykę otwierania granic Polski przed imigrantami z państw muzułmański, jak to określił „PiSlamizację” Cejrowski uznał za „największe z obecnych zagrożeń. Ocenił, że partia rządząca powinna o tym temacie „mówić uczciwie” zamiast milczeć.

„PiS oszukuje nas z wyborów na wybory w sprawach kluczowych jak aborcja, islamizacja, podatki. Z jakiej racji mamy się poddawać szantażowi >>przed wyborami morda w kubeł, bo wygrają gorsi<<?” – pytał Cejrowski – „Skoro my posłusznie chodzimy do wyborów bez względu na to ile razy nas zrobili w konia, to oni nie mają żadnego powodu, by dotrzymywać obietnic. Sami ich uczymy, że jesteśmy frajerami, którym można obiecywać, a potem olać”. Jak ocenił – „PiS jest lepszy od PO, ale >>lepszy<< nie oznacza >>dobry<<„. Odrzucił też oskarżenia o to, że jego wypowiedzi obniżyły wynik wyborczy partii rządzącej w niedzielnych wyborach samorządowych stwierdzają, że taki jest „aktualny układ sił partyjnych w terenie” a „PiS nie ma kadry, ani odpowiednich ludzi do prowadzenia kampanii lokalnych”.

cejrowski.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz