Steve Bannon chce utworzyć think-tank, który pomoże europejskiej populistycznej prawicy wygrać wybory do Parlamentu Europejskiego.

Były szef kampanii Donalda Trumpa Steve Bannon planuje założyć w Brukseli fundację w celu wspierania europejskiej „antyestablishmentowej” prawicy podczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. – napisał w niedzielę portal Politico powołując się na wywiad udzielony przez Bannona portalowi Daily Beast.

Były współpracownik Trumpa, odpowiedzialny za jego sukces wyborczy, powiedział, że chce zjednoczyć prawą stronę politycznego spektrum.

„Wszyscy są zgodni, że przyszły maj [wybory do PE – red.] jest niezwykle ważny, że jest to pierwsze prawdziwe kontynentalne starcie pomiędzy populizmem a partią Davos”- powiedział Bannon w wywiadzie. „To będzie niezwykle ważny moment dla Europy”. – dodawał.

Organizacja Bannona ma nazywać się Ruch (Movement) i pełnić rolę think-tanku dostarczającego sondaży, analiz i pomocy w komunikacji. Jej siedziba ma znajdować się Brukseli i początkowo liczyć tylko kilku pełnoetatowych pracowników.

Jak pisze Politico, Bannon odbył serię spotkań związanych z tym projektem w czasie ostatniej podróży Trumpa do Europy. Ich efekty były tak pozytywne, że można było rozpocząć obsadę etatów w organizacji.

„Prawicowy populistyczny nacjonalizm jest tym, co nastanie. On będzie rządzić” – powiedział Bannon. „Będziecie mieć poszczególne państwa narodowe ze swoją tożsamością, własnymi granicami.” Nie wykluczył jednak, że niektóre skrajne partie („etno-nacjonalistyczne”) nie wejdą do jego projektu ze względu na swój radykalizm, „ale szwedzcy demokraci czy Prawdziwi Finowie pasują idealnie”.

Według Frankfurter Allgemeine Zeitung celem Bannona jest, by koalicja prawicowych, eurosceptycznych ugrupowań zdobyła 1/3 miejsc w Europarlamencie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Bannon o spotkaniu z Rosjanami w Trump Tower: „zdradzieckie”

Kresy.pl / Politico / Do Rzeczy

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz