Z apelem do prezydenta o wetowanie ustaw „które godzą w prawa i wolności obywatelskie” zwrócił się ruch „Polska Jest Jedna”, który współtworzą m.in. Zbigniew Hałat – lekarz epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny; prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech czy posłanka PiS Anna Maria Siarkowska.

Apel opublikowany został na stronie internetowej inicjatywy Polska Jest Jedna. W sobotę ukazał się również w formie wideo na YouTube.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3132.49 PLN    (14.23%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Założycielem ruchu Polska Jest Jedna jest Rafał Piech prezydent Siemianowic Śląskich. Współtworzą go również m.in. Anna Maria Siarkowska, posłanka PiS, Jan Łopuszański, prawnik i były poseł Ligii Polskich Rodzin, Jan Pospieszalski, dziennikarz i publicysta, Zbigniew Hałat – lekarz epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny, członek Polskiej Rady Biznesu Tomasz Ratajczak, Piotr Russudowski – lekarz medycyny, były wykładowca i biegły sadowy, dr n. med. Zbigniew Martyka – specjalista chorób zakaźnych i absolwent Wojskowej Akademii Medycznej oraz ordynator oddziału zakaźnego szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej a także biolog medyczny dr n. med. Piotr Witczak.

CZYTAJ TAKŻE: Według najnowszych badań zamykanie gospodarki nie ma większego sensu

„Polska jest jedna i jest domem nas wszystkich. Chcemy, by każdy czuł się w Niej jak u siebie, a tego wymaga poszanowanie praw, gwarantowanych nam – obywatelom, w Konstytucji RP. Pana zadaniem, jako Prezydenta RP, jest czuwanie nad przestrzeganiem polskiej konstytucji, dlatego nasz apel kierujemy własnie do Pana” – napisano w apelu.

„Obecnie pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne. Pod pretekstem sanitarnym rozwijane są projekty segregacji i izolacji społecznej. Rozważane jest wprowadzenie obowiązkowego poddania się szczepieniom, mimo tego, że za ewentualne, negatywne konsekwencje, ani rząd, ani koncerny farmaceutyczne nie ponoszą dziś żadnej odpowiedzialności” – głosi apel.

Przeczytaj: Sceptyczni wobec obostrzeń i szczepień lekarze są wzywani do składania wyjaśnień. Ordo Iuris reaguje

„Reakcją na debatę społeczną w kwestii prawidłowości diagnoz epidemiologicznych oraz zasadności stosowanych środków zapobiegawczych i terapeutycznych jest manipulowanie faktami i coraz liczniejsze ograniczenia, a nawet prześladowania osób, wyrażających zdania odrębne i przekazujących informacje falsyfikujące propagandowe tezy” – piszą autorzy odezwy skierowanej do prezydenta. „Zamykanie gospodarki, znoszące aktywność społeczną oraz zmieniające status ogromnej ilości niezależnych podmiotów gospodarczych, zapowiadany reset, czy rewolucja w obszarze własności, prywatności i wolności – prowadzą do ograniczenia wolności – ludzi, rodzin i narodów” – dodają.

„W tym wszystkim widzimy olbrzymie zagrożenie dla realizacji naszych praw i wolności zapisanych w polskiej konstytucji. Rodzi to również nasze zaniepokojenie o przyszłość naszej Ojczyzny i Narodu, który zaszczepiony genem wolności nie jest w stanie rozwijać się w warunkach bezprawia i zniewolenia” – czytamy w dokumencie.

„Apelujemy do Pana Prezydenta o wetowanie wszystkich aktów prawnych, które godzą w prawa i wolności obywatelskie oraz kierowanie do Trybunału Konstytucyjnego tych aktów prawnych, które choćby budzą wątpliwość co do zgodności z Konstytucją ” – napisano w apelu.

CZYTAJ TAKŻE: Naukowcy podważają zasadność podawania obecnie dawki przypominającej szczepienia przeciw Covid-19

W nagraniu z apelem do prezydenta wzięli udział: skrzypaczka orkiestry Filharmonii Narodowej Dobrosława Siudmak, prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, posłanka Anna Maria Siarkowska (PiS), członek Rady Polskiej Izby Biznesu Tomasz Ratajczak, lekarz epidemiolog i były Główny Inspektor Sanitarny Zbigniew Hałat, fotografik Grzegorz Płaczek, muzyk i publicysta Jan Pospieszalski, prawnik, publicysta i były poseł Jan Łopuszański, naukowiec Piotr Witczak oraz Karolina i Tomasz Elbanowscy z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

Kresy.pl / polsatnews.pl / polskajestjedna.com.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz