Reaktywowana broń mogła trafić w ręce terrorystów lub zorganizowanych grup przestępczych. Oprócz magazynu broni zlikwidowano nielegalny warsztat rusznikarski. Aresztowano 5 osób.

Hiszpańska policja opublikowała zdjęcia wielkiego magazynu broni i amunicji wykrytego w styczniu br. w pobliżu Bilbao – poinformowało BBC. W magazynie znajdowało się ponad 10 tys. karabinów, w tym maszynowych, pistoletów, rewolwerów oraz 400 pocisków i granatów. Skonfiskowano także 80 tys. euro.(jedno ze zdjęć opublikowanych przez hiszpańską policję)

Oprócz magazynu broni śledczy zlikwidowali nielegalny warsztat rusznikarski. W związku ze sprawą aresztowano 5 osób.

Europol, który był zaangażowany w śledztwo, oświadczył, że zlikwidowany gang zajmował się skupowaniem dezaktywowanej broni a następnie jej reaktywowaniem i wprowadzaniem na czarny rynek. Broń prawdopodobnie trafiłaby w ręce terrorystów lub zorganizowanych grup przestępczych. Agencja podała, że reaktywowanie dezaktywowanej broni jest jednym z głównych źródeł pozyskiwania nielegalnej broni w Europie.

CZYTAJ TAKŻE: ISIS przygotowywało zamachy w Hiszpanii

bbc.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz