Minionej doby policja w województwie podlaskim zatrzymała czterech kolejnych tzw. kurierów podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów. Zatrzymani kierowcy są obywatelami Polski, Jordanii, Wietnamu i Ukrainy. Przewozili łącznie dziesięć osób.

Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji poinformowała w poniedziałek, że do zatrzymań doszło podczas kontroli w Sobolewie, Stadnikach, Szczytach-Dzięciołowie oraz Bielsku Podlaskim. “Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju i zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej. Kierowcy zostali zatrzymani za pomoc imigrantom w nielegalnym przekroczeniu granicy, a ich samochody zabezpieczono na parkingu dowodów rzeczowych” – powiedziała Zaborowska, cytowana przez PAP.

W Sobolewie policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Polski kierowca przewoził nim trzech obywateli Afganistanu. W Stadnikach funkcjonariusze skontrolowali kierowcę auta marki kia. Okazało się, że Jordańczyk przewoził dwóch obywateli Turcji. W miejscowości Szczyty-Dzięciołowo zatrzymano samochód marki volkswagen, którego kierowca, obywatel Wietnamu, przewoził dwóch mężczyzn pochodzących z Kurdystanu. Trzech kolejnych Kurdów przewoził Ukrainiec, który został zatrzymany w Bielsku Podlaskim.

PAP przypomina, że od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, policja zatrzymała w województwie podlaskim 214 osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Przewoziły one łącznie 927 nielegalnych imigrantów.

W niedzielę sąd aresztował na 2 miesiące 24-letniego obywatela Ukrainy, który wiózł w porsche 11 obywateli Iraku nielegalnie przebywających w Polsce. W niedzielę informowaliśmy także o przypadku, w którym sąd nie zastosował tymczasowego aresztu względem osoby podejrzanej o przemyt nielegalnych imigrantów. Sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla 33-letniego Syryjczyka podejrzanego o przemyt ludzi i próbę potrącenia funkcjonariusza policji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnim czasie mamy do czynienia z falą zatrzymań przemytników, którzy przewożą nielegalnych imigrantów przez terytorium Polski.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply