W niedzielę, 1 sierpnia 2021 roku o godz. 17.00, w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej, odbędzie się wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej”. Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma upamiętniać 78-rocznicę ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie, Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej, Parafia Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej oraz „Gazeta Parlamentarna”. Wernisaż rozpocznie się w niedzielę (1 sierpnia 2021 roku) o godz. 17.00, w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej.

Organizatorzy informują, że plan wydarzenia wygląda następująco:

Kolbuszowa, niedziela, 01.08.2021 roku, godz. 17.00

Miejsko Dom Kultury w Kolbuszowej

  • Wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawę przygotowało Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie)

Parafia Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej

01.08.2021 roku, po mszy św. godz. 12.00

  • Prelekcja prof. nadzw. dr. hab. Adama Kulczyckiego – wykładowcy akademickiego; działacza i publicysty kresowego na temat: „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 78-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.
  • Promocja Książki „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu” (red: Osadczy Włodzimierz, Kulczycki Adam).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Oglądaj także: Propagowanie banderyzmu w Polsce będzie legalne?

W najbliższym czasie także w województwie podkarpackim odbędzie się wydarzenie upamiętniające ofiary rzezi wołyńskiej.

8 sierpnia br. w Raniżowie odbędzie się wydarzenie „Wołyń ’43”, które będzie miało na celu upamiętnienie ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Organizatorami są: wójt Gminy Raniżów, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie oraz „Gazeta Parlamentarna”. Portal Kresy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także: 78. rocznica Krwawej Niedzieli: apel o ekshumacje szczątek Polaków pomordowanych na Wołyniu

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz