Na Podkarpaciu zatrzymano Rosjanina, który prowadził tira i pił alkohol. Ratując się, próbował oszukać mundurowych perfumami.

W Jaworniku w województwie podkarpackim, na drodze krajowej nr 19, inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli konwój rosyjskich tirów. Wiozły one do Polski części do maszyn rolniczych. W trakcie sprawdzania dokumentów, polscy inspektorzy zwrócili uwagę na silny zapach perfum w kabinie jednej z ciężarówek. Sytuacja wydała im się podejrzana.

Z tego powodu, postanowiono przebadać rosyjskiego kierowcę alkomatem. Jak podały służby prasowe WITD w Rzeszowie, pierwsze badanie wykazało 0,59 mg/l (1,23 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Po drugim badaniu wezwano policjantów z drogówki. Przeprowadzili oni kolejne, trzecie badania ilości alkoholu w wydychanym przez Rosjanina powietrzu. Badanie wykazało 0,75 mg/l, czyli około 1,5 promila. Jak zaznacza Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Rzeszowie, to siedmiokrotne przekroczenie dopuszczalnej normy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Taki wynik oznacza, że rosyjski kierowca musiał pić alkohol niedługo przed zatrzymaniem. Mimo tego, że prowadził wielką, ciężką ciężarówkę. Rosjanin został zatrzymany i stanie przed sądem.

Przeczytaj: Pijany kierowca z legitymacją BOR zatrzymany

Czytaj także: Kijowska policja zatrzymuje pijanego kierowcę. Okazuje się, że to funkcjonariusz ukraińskich służb [+VIDEO]

Wp.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz