Poczta Polska zapowiedziała, że do 2021 roku przeznaczy na inwestycję miliard złotych, między innymi na Centralny Hub Logistyczny.

Prezes Poczty Przemysław Sypniewski zapowiedział, że przedsiębiorstwo rozważa w dłuższej perspektywie możliwość stworzenia własnej floty samolotów samodzielnie lub z partnerem. Poczta Polska musi się w tym kierunku rozwijać, musi się stać takim operatorem, który korzysta z różnych nowych narzędzi. (…) To takie zadanie, które umieszczamy jako pewien punkt milowy naszych możliwości – tłumaczył szef Poczty.

W kontekście strategii i planów to wyobrażam sobie, że Poczta Polska dysponuje własną flotą samolotów lub razem z jakimś partnerem. Wyobrażam sobie, bo zjawiska, które na rynku zachodzą, pokazują, że dobrze byłoby mieć firmę, która działa na rynkach międzynarodowych, której Poczta Polska jest właścicielem. My o tym wiemy, my to sprawdzamy i badamy, ale musimy patrzeć pod względem pewnych priorytetów – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Poczta Polska będzie pośredniczyć w dystrybucji przesyłek z Chin do Europy

Poczta zapowiedziała również dzisiaj, że do 2021 roku chce wydać miliard złotych na inwestycję, z czego większość trafiłaby na poprawę sieci logistycznej, w tym budowę Centralnego Hubu Logistycznego (CHL), czyli sortowni do obsługi krajowego i międzynarodowego e-commerce – przekazał prezes Przemysław Sypniewski.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Prezes Poczty Polskiej dodał, że Centralny Hub Logistyczny pomoże m.in. w obsłudze pocztowego Nowego Jedwabnego Szlaku. Z tego powodu m. in. zawarto porozumienia z China Post Group, dotyczące transportu przesyłek drogą lądową z portu przeładunkowego w Małaszewiczach do 30 krajów europejskich.

Kresy.pl / rmf24.pl / money.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz