Poczta Polska zapowiedziała, że do 2021 roku przeznaczy na inwestycję miliard złotych, między innymi na Centralny Hub Logistyczny.

Prezes Poczty Przemysław Sypniewski zapowiedział, że przedsiębiorstwo rozważa w dłuższej perspektywie możliwość stworzenia własnej floty samolotów samodzielnie lub z partnerem. Poczta Polska musi się w tym kierunku rozwijać, musi się stać takim operatorem, który korzysta z różnych nowych narzędzi. (…) To takie zadanie, które umieszczamy jako pewien punkt milowy naszych możliwości – tłumaczył szef Poczty.W kontekście strategii i planów to wyobrażam sobie, że Poczta Polska dysponuje własną flotą samolotów lub razem z jakimś partnerem. Wyobrażam sobie, bo zjawiska, które na rynku zachodzą, pokazują, że dobrze byłoby mieć firmę, która działa na rynkach międzynarodowych, której Poczta Polska jest właścicielem. My o tym wiemy, my to sprawdzamy i badamy, ale musimy patrzeć pod względem pewnych priorytetów – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Poczta Polska będzie pośredniczyć w dystrybucji przesyłek z Chin do Europy

Poczta zapowiedziała również dzisiaj, że do 2021 roku chce wydać miliard złotych na inwestycję, z czego większość trafiłaby na poprawę sieci logistycznej, w tym budowę Centralnego Hubu Logistycznego (CHL), czyli sortowni do obsługi krajowego i międzynarodowego e-commerce – przekazał prezes Przemysław Sypniewski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezes Poczty Polskiej dodał, że Centralny Hub Logistyczny pomoże m.in. w obsłudze pocztowego Nowego Jedwabnego Szlaku. Z tego powodu m. in. zawarto porozumienia z China Post Group, dotyczące transportu przesyłek drogą lądową z portu przeładunkowego w Małaszewiczach do 30 krajów europejskich.

Kresy.pl / rmf24.pl / money.pl

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz