Dzięki umowie Poczty Polskiej z China Post Group przez nasz kraj będą przechodzić przesyłki z Chin do Europy.

Poczta Polska będzie zajmować się dystrybucją przesyłek z Chin do 32 państw Europy – wynika z umowy zawartej przez Pocztę Polską z China Post Group.

Umowa jest wstępna i będzie obowiązywać przez pół roku. Po tym okresie ma zostać zawarte porozumienie końcowe. Dzięki umowie przesyłki z Chin będą trafiać koleją do centrum przeładunkowego w Małaszewiczach, skąd będą rozsyłane do innych europejskich dystrybutorów.

Wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek powiedział Radiu Maryja, że porozumienie z Chińczykami jest realizacją strategii Poczty Polskiej zakładającej m.in. rozszerzenie oferty o usługi międzynarodowe.

To będzie się wpisywało bardzo mocno w strategię Poczty Polskiej, która do 2021 roku jest jednym z trzech filarów – są to usługi międzynarodowe, właśnie wchodzimy na obszar międzynarodowy. Byliśmy jednym z nielicznych operatorów pocztowych takich wielkości, który nie działał na arenie międzynarodowej. Jeżeli chodzi o to, co zrobiliśmy, to jest wielki skok. Będziemy chcieli, żeby między innymi ten wzrost wolumenów ilości przesyłanych przesyłek przełożył się na wartości finansowe – mówił Włodek.

Po umowie w sprawie dystrybucji przesyłek mogą przyjść kolejne porozumienia z Chinami. Poczta Polska negocjuje ze stroną chińską umowę w zakresie filatelistyki. Planuje się wydanie wspólnego znaczka poświęconego Jedwabnemu Szlakowi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej Poczta Polska zawarła podobne porozumienie z chińską firmą kurierską STO Express.

Kresy.pl / Radio Maryja
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz