Do szpitala trafił w ciężkim stanie 40-letni mężczyzna, który w miniony weekend został zaatakowany przez 18-letniego obywatela Ukrainy. Sprawca usłyszał zarzuty. Grozi mu 5 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę w Słocinie w powiecie grodziskim – podaje portal Głos Wielkopolski. Z ustaleń grodziskich policjantów wynika, że w sali wiejskiej trwała prywatna impreza. “Pomiędzy godziną 4 a 4.30 część jej uczestników wyszła na zewnątrz. W tym samym czasie obok budynku przechodziła grupa postronnych osób. Pomiędzy uczestnikami imprezy a przechodniami doszło do utarczki słownej, która przerodziła się w szarpaninę” – informuje sierż. Krystian Kawala z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

“W trakcie szarpaniny 40-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, który był uczestnikiem imprezy, został zaatakowany przez 18-letniego obywatela Ukrainy, również zamieszkałego w powiecie grodziskim. Sprawca wymierzył w jego kierunku jeden cios. Poszkodowany upadł na twardą powierzchnię. Mężczyzna doznał licznych złamań kości w obrębie twarzy. Został przewieziony do szpitala. Jego stan jest ciężki” – relacjonuje.

Gdy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, sprawcy nie było w okolicy, lecz szybko ustalono jego dane.

Przeczytaj: Pijany Ukrainiec groził bronią przechodniowi. Wpadł w ręce policji

“18-latek usłyszał już zarzut naruszenia czynności narządu ciała, za który grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym” – informuje sierż. Kawala.

Zobacz także: Ukrainiec podejrzany o zabójstwo. Miał zadać ponad 50 ciosów 60-latkowi

gloswielkopolski.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    “Na wniosek prokuratury wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym” – informuje sierż. Kawala.” Czyli bez problemu może zwiać na ukraine lub gdziekolwiek.