PKP planuje modernizację 150 dworców

PKP przygotowują się do realizacji kolejnej edycji programu dworcowego. Program ma objąć 150 lokalizacji. Poszczególne placówki będą modernizowane lub powstaną nowe obiekty, tak zwane Innowacyjne Dworce Systemowe – poinformował we wtorek PAP  członek zarządu PKP S.A., Mirosław Antonowicz.

Agencja informuje, że aktualnie realizowana jest pierwsza edycja Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Trwający program ma na celu zmodernizowanie lub wybudowanie od podstaw 189 dworców. Wartość przedsięwzięcia wynosi około 1,6 mld zł.

Członek zarządu PKP Mirosław Antonowicz nie wykluczył, że szczegóły programu zostaną przedstawione w pierwszym kwartale tego roku.

„Wybraliśmy już kolejnych 150 lokalizacji, w których zmodernizujemy istniejące obiekty dworcowe i wybudujemy nowe dworce” – powiedział PAP Antonowicz. Dodał też, że PKP zamierza obudowywać dworce, które posiadają walory zabytkowe.

Zobacz także: Zaprezentowano plany nowych linii kolejowych do centralnego portu komunikacyjnego

Antonowicz zaznaczył w rozmowie z PAP, że „Uruchomienie drugiej części programu dworcowego uzależniamy jednak od otrzymania przez spółkę dodatkowych środków na ten cel”.

Członek zarządu PKP S.A. zaznaczył także, że wszystkie nowe i zmodernizowane dworce będą dopasowywane pod kątem osób o ograniczonej mobilności. Prace modernizacyjne w związku z programem dworcowym będą finansowane ze środków unijnych, budżetu państwa oraz funduszy PKP.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podaje PAP, aktualnie PKP zarządzają siecią około 600 czynnych dworców. Spółkę należy uznać za jednego z największych zarządców nieruchomości w Polsce.

Planowane przedsięwzięcie będzie największym w historii Polski programem przebudowy dworców.

Zobacz także: „Rz”: Jedwabny Szlak już nie dla polskiej kolei. Zła sytuacja przewozów towarowych

PAP / forsal.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz