Zakłady zbrojeniowe Mesko mają nową prezes. To Renata Gruszczyńska, która w latach 2022-2024 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach sp. z o.o., a wcześniej, od 2021 r. była Prezesem Zarządu MPK sp. z o.o. w Kielcach.

W środę, 10 lipca 2024 roku, Rada Nadzorcza Mesko S.A. ogłosiła zmiany w zarządzie zakładów zbrojeniowych, powołując z dniem 10 lipca br. Renatę Gruszczyńską na nowego prezesa zakładów.

Renata Gruszczyńska jest menadżerem z 20-letnim doświadczeniem w administracji rządowej i samorządowej w zakresie zarządzania, rachunkowości, wdrażania planów strategicznych i projektów inwestycyjnych.

Zajmowała kierownicze stanowiska w administracji, jak również w służbach mundurowych, w tym w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Kielcach.

W latach 2022-2024 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach sp. z o.o., a wcześniej, od 2021 r. była Prezesem Zarządu MPK sp. z o.o. w Kielcach.

Ukończyła studia magisterskie na kierunku zarządzanie, marketing, rachunkowość i kontroling na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów na Politechnice Świętokrzyskiej, w zakresie energetyki w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, w zakresie transportu i logistyki w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach i studia menadżerskie Master of Business Administration (MBA) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy nie kupią polskich Piorunów. Wybrali droższe Stingery

Jako wykładowca współpracowała z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego oraz Wyższą Szkołą Handlową w Kielcach Oddział Tarnobrzeg. Od 2022 r. jest członkiem BCC, międzynarodowej organizacji członkowskiej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, instytucji opiniującej Komisję Europejską oraz członkiem Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy.

W latach 2019-2022 była żołnierzem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Interesuje się motoryzacją, strzelectwem oraz bezpieczeństwem.

Polska Grupa Zbrojeniowa odmawia wyjaśnień, dlaczego to akurat Renata Gruszczyńska, radna Koalicji Obywatelskiej z Kielc, została prezeską Mesko, kluczowego dla polskiej armii producenta amunicji i rakiet Piorun.

“Rada Nadzorcza Mesko (…) wybrała najlepszego kandydata spośród osób aplikujących na to stanowisko, którym okazała się Renata Gruszczyńska” – tylko tyle przekazała Wirtualnej Polsce Polska Grupa Zbrojeniowa, w odpowiedzi na pytanie, jakie kompetencje kandydatki zdecydowały o wyborze na stanowisko prezesa. PGZ jest głównym akcjonariuszem Mesko.

Kim byli inni aplikujący? Jakie mieli kompetencje i doświadczenia zawodowe? PGZ również odmawia odpowiedzi. “Z uwagi na ochronę danych osobowych spółka nie może też ujawniać personaliów tych osób ani bez ich zgody ujawniać danych osobowych wrażliwych, w tym kwalifikacji i doświadczenia zawodowego. Informacje te spółka pozyskuje i przetwarza wyłącznie na potrzeby organizowanego konkursu i nie może ich dalej rozpowszechniać” – czytamy.

Poprzednia prezes Mesko – Elżbieta Średniawska – zarabiała na tym stanowisku ok. 70 tys. zł miesięcznie.

Mesko jest też członkiem konsorcjum firm, które mają zrealizować warte 11 mld zł zamówienie dla programu Narodowej Rezerwy Amunicyjnej.

CZYTAJ TAKŻE: Eksplozja i pożar w zakładzie zbrojeniowym Mesko. Nie żyje 59-latek

Kresy.pl / twojradom.pl / wyborcza.pl / wp.pl

Tagi: , , , ,
forma płatności