Dzięki reakcji Zespołu Pogotowia Ratunkowego, policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego – obywatela Ukrainy. Okazało się, że 36-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, ponieważ w październiku zostały mu zatrzymane, w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju poinformowała o sprawie w środę. Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, iż na ulicy Wyzwolenia samochodem marki opel porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący.

“Kierujący osobówką miał jechać całą szerokością jezdni, od lewej do prawej strony. Ratownikom Medycznym udało się zatrzymać osobówkę. Badanie stanu trzeźwości obywatela Ukrainy wykazało ponad dwa promile alkoholu” – czytamy.

Dodatkowo, kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, ponieważ w październiku zostały mu zatrzymane, w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

Przeczytaj: Pijany kierowca z Ukrainy chciał podczas kontroli przekupić policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia

Zobacz: Pijana Ukrainka wjechała autem do rowu. Podczas interwencji policji szarpała i gryzła funkcjonariusza

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Zobacz także: Coraz więcej cudzoziemców w polskich więzieniach i aresztach. Najwięcej Ukraińców i Gruzinów

jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply