Rosja jest gotowa do nawiązania dialogu z nową administracją Stanów Zjednoczonych jeśli wyraziłaby ona taką ochotę – oświadczył w niedzielę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Oskarżył także USA o mieszanie się w wewnętrzne sprawy Rosji.

Oczywiście, liczymy na nawiązanie dialogu – oświadczył w niedzielę Pieskow. „Jeżeli obecna amerykańska administracja jest gotowa i wyraziłaby chęć, to nie mam wątpliwości, że nasz prezydent odpowie”- dodał, cytowany przez agencję „Reuters”. Zaznaczył, że w czasie rozmowy trzeba by było omówić różne „punkty sporne”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Rzecznik Kremla zbagatelizował także skalę sobotnich demonstracji, podczas których policja zatrzymała ponad 3000 osób. Podczas niedzielnego wywiadu w programie „Moskwa. Kreml. Putin” na antenie Rossija-1 przekonywał, że prezydenta Rosji popiera znacznie więcej osób niż mogą przyciągnąć protesty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę Stany Zjednoczone wezwały rosyjskie władze do uwolnienia uczestników protestów oraz dziennikarzy, którzy zostali zatrzymani podczas demonstracji poparcia zatrzymanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Przypomnijmy, że podczas protestów w obronie Nawalnego, które odbywały się w sobotę w całej Rosji, rosyjska policja zatrzymała prawie 3500 osób i użyła siły do przerwania sobotnich wieców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ubiegłą niedzielę rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny wrócił do Moskwy z Berlina, gdzie był leczony po otruciu chemicznym środkiem bojowym „Nowiczok”. Na lotnisku Szeremietiewo podczas kontroli paszportowej funkcjonariusze zatrzymali Nawalnego. Decyzją sądu został umieszczony w areszcie na 30 dni. W tym czasie ma zapaść decyzja o odwieszeniu jego wyroku więzienia.

Już po aresztowaniu Nawalnego jego współpracownicy opublikowali materiał wideo, w którym opozycjonista zarzucił Władimirowi Putinowi, że za pieniądze z łapówek wystawił na brzegu Morza Czarnego pałac kosztujący 1,5 mld dolarów. W ciągu 3 dni nagranie zyskało na YouTube ponad 58 mln wyświetleń, stając się najpopularniejszym rosyjskim materiałem w tym serwisie.

Agencja „Reuters” zwraca uwagę, że aktualne relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Federacją Rosyjską są wyjątkowo napięte.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Putin był jednym z ostatnich światowych przywódców, którzy pogratulowali Bidenowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA.

Jedną z palących kwestii, które oba państwa muszą rozwiązać, jest traktat o kontroli zbrojeń, znany jako Nowy START, który wygasa 5 lutego.

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz