Komisja Europejska opublikowała dokumenty świadczące o tym, że rząd Beaty Szydło zgodził się na przyjęcie pierwszej grupy imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki już w marcu tego roku.

Pierwsza grupa ma skłądać się z 100 przebywających obecnie w obozach migracyjnych w Grecji i Włoszech. Rząd Szydło zdecydował się także na wysłanie 18 funkcjonariuszy naszej Straży Granicznej do dyspozycji unijnej agencji ds. granic FRONTEX.

Przyjęcie takiej samej liczby imigrantów zadeklarowały już Portugalia i Holandia, natomiast inne kraje zadeklarowały przyjęcie mniejszej liczby. Pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej to jest Czechy, Słowacja i Węgry jak na razie zadeklarowały, że nie mają żadnego wolnego miejsca dla imigrantów objętych planem relokacji opracowanym przez Komisję Europejską.

rmf.fm/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. beresteczko1651
    beresteczko1651 :

    Należy pamiętać o jednym – jeżeli już kogoś wpuścimy, to się już go nie pozbędziemy, bierzemy za niego odpowiedzialność i de facto bierzemy go na utrzymanie wraz z potomstwem i rodziną, którą będzie miał prawo sprowadzić. I nie łudźmy się, że przyjęci „uchodźcy” uciekną do Niemiec bo Niemcy już powoli zaczynają odzyskiwać przytomność i z pewnością się przed tym zabezpieczą. I nie mówmy, że to przecież tylko 100 osób. To będzie precedens, który ostatecznie zniszczy Polskę, w której i tak już hula prawdopodobnie około miliona ukraińców.