Komisja Europejska opublikowała dokumenty świadczące o tym, że rząd Beaty Szydło zgodził się na przyjęcie pierwszej grupy imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki już w marcu tego roku.

Pierwsza grupa ma skłądać się z 100 przebywających obecnie w obozach migracyjnych w Grecji i Włoszech. Rząd Szydło zdecydował się także na wysłanie 18 funkcjonariuszy naszej Straży Granicznej do dyspozycji unijnej agencji ds. granic FRONTEX.Przyjęcie takiej samej liczby imigrantów zadeklarowały już Portugalia i Holandia, natomiast inne kraje zadeklarowały przyjęcie mniejszej liczby. Pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej to jest Czechy, Słowacja i Węgry jak na razie zadeklarowały, że nie mają żadnego wolnego miejsca dla imigrantów objętych planem relokacji opracowanym przez Komisję Europejską.

rmf.fm/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. beresteczko1651 :

    Należy pamiętać o jednym – jeżeli już kogoś wpuścimy, to się już go nie pozbędziemy, bierzemy za niego odpowiedzialność i de facto bierzemy go na utrzymanie wraz z potomstwem i rodziną, którą będzie miał prawo sprowadzić. I nie łudźmy się, że przyjęci „uchodźcy” uciekną do Niemiec bo Niemcy już powoli zaczynają odzyskiwać przytomność i z pewnością się przed tym zabezpieczą. I nie mówmy, że to przecież tylko 100 osób. To będzie precedens, który ostatecznie zniszczy Polskę, w której i tak już hula prawdopodobnie około miliona ukraińców.

  2. upadlina
    upadlina :

    PISiory, nie róbcie tego, bo ludzie was rozliczą!! Jednym z głównych powodów, dla których Polacy głosowali na was była wiara, ze nie wpuścicie tu muslimów i nie będziecie całować banderowskich dup!! Na razie zawodzicie na wszystkich frontach!! Jesteście zakłamanymi kanaliami!! Spójrzcie na Węgry, Czechy i Słowację, które znów zdradzacie!!!!!