W centrum Petersburga, przy stacji węzłowej Siennaja Płoszczad, doszło do dwóch eksplozji w wagonach metra. Agencja TASS informuje o przynajmniej 10 ofiarach śmiertelnych i 20 osobach rannych. Nie wiadomo co spowodowało wybuch.

Tunele metra i stacja, w pobliżu której doszło do eksplozji są zadymione. Na miejscu pracują służby ochrony, do których mają wkrótce dołączyć policjanci, ratownicy i pirotechnicy. Z ruchu wyłączono stacje metra, które znajdują się w centrum Petersburga, między innymi: Majakowskaja, Władimirskaja i Płoszczad´ Wosstanija.

Według niektórych mediów w petersburskim metrze mogło dojść nawet do dwóch eksplozji. Na razie miejscowe służby bezpieczeństwa nie informują o szczegółach zdarzenia. Według niepotwierdzonych informacji, może chodzić o eksplozje bomb domowej produkcji. Wiadomo, że do jednej eksplozji doszło w wagonie podziemnej kolejki na stacji Sennaja Płoszczad.

Przed godziną 16.00 czasu miejscowego zakończyła się ewakuacja metra.

kresy.pl/ tvp.info/ TASS

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Wydawać by się moglo że dzisiaj wielbiciele religii „trzeciej siły” odpoczną,a tu od poczatku(rozpoczęła ta stara baba rusofobka o klinicznym przypadku która zasugerowała że to wina Putina i robota jego służb),no i na onecie wyznawcy ruszyli do ataku.Żenuła