Pawłowicz w sposób nieopatrzny zaatakowała Waszczykowskiego

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz skrytykowała na Facebooku działalność Komisji Weneckiej w Polsce i w ewidetnie nieopatrzny sposób zaatakowała szefa MSZ.

Posłanka pyta w swoim wpisie: „A w ogóle, to kto ich [Komisję Wenecką] tu zaprosił? Bo Polacy przecież nie…” Pytanie Krystyny Pawłowicz jest o tyle znamienne, iż powszechną wiedzą jest to, że delegację Komisji Weneckiej po raz pierwszy 23 grudnia 2015 roku zaprosił do Polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. „Minister jest głęboko przekonany, że międzynarodowy prestiż Komisji Weneckiej oraz jej profesjonalizm pozwolą na dokonanie obiektywnej oceny zagadnień prawnych będących przedmiotem wniosku” – napisano wówczas w komunikacie rzecznika MSZ. Dopiero w kolejnych miesiącach rząd Beaty Szydło zaczął formułować pod adresem Komisji zarzuty o stronniczość i nierzetelność.

„Niech Komisja pilnuje praworządności w Niemczech, Francji czy Hiszpanii i przedstawi nam uczciwe raporty o np. łamaniu praw Polaków w Niemczech, cenzurze, braku ochrony kobiet przed atakami muzułmanów u naszych sąsiadów, o praktykach germanizacyjnych jugendamtów itp.” stwierdziła poseł Pawłowicz. Jak dodała „Nie witamy tych osób serdecznie i czekamy, by jak najszybciej ci nadużywający polskiej gościnności ludzie sobie stąd wyjechali – dodała. Według niej rozmowy z delegacją i udzielanie Komisji informacji przez Polaków byłoby „formą donosu na Polskę”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / Facebook / Rzeczpospolita

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz